Sprzedaż Google Glass ruszy we wtorek. Tak jakby

11-04-2014, 10:10

W przyszłym tygodniu Google Glass będzie mógł kupić każdy. Mówiąc ściślej, Google stara się wszystkich przekonać, że tak będzie.

Trzeb przyznać, że firma Google sprytnie podtrzymuje atmosferę oczekiwania na Google Glass. Okulary mogły najpierw kupić osoby z zaproszeniem, co nadało gadżetowi elitarny charakter. Informacje o drobnych aktualizacjach projektu ujawniane są stopniowo, a więc niby coś się dzieje, Glass jest ciągle tuż tuż, ale jeszcze trzeba czekać.

Wczoraj firma Google ogłosiła, że 15 kwietnia udostępni Google Glass w publicznej sprzedaży. Każda dorosła osoba z USA (tak, tylko z USA) będzie mogła kupić te okulary za 1500 dolarów (plus podatki). Liczba gadżetów do kupienia będzie ograniczona i Google nie podała informacji o tym, ile par chce sprzedać w ten sposób. 

Glass (nie) dla wszystkich

Trzeba przyznać, że to ciekawy zabieg ze strony Google. Gazety już rozpisują się o tym wydarzeniu. Wrażenie jest takie, że oto Google Glass objawia się dla mas.

Tak naprawdę niewiele się zmieni. Należy się spodziewać, że liczba dostępnych par okularów będzie znacznie mniejsza niż liczba zainteresowanych. Nie będzie to"publiczna sprzedaż", ale raczej coś w rodzaju losowania, w ramach którego kolejni wybrańcy dostaną pewną pulę urządzeń. Niewiele to się różni od wcześniejszych zaproszeń.

Nie jest też pewne czy "szczęśliwi nabywcy" zrobią interes życia kupując tak drogi gadżet. Prędzej czy później Google Glass wejdzie na rynek i wówczas cena spadnie i zabawka straci blask elitarności. Badacze twierdzą, że Google Glass dałoby się sprzedawać nawet za 300 dolarów.

Sonda
Dał(a)byś 1500 dolarów za Glass?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Po co komu Glass?

Szersza dostępność Google Glass zweryfikuje też prawdziwą wartość tego urządzenia. Badanie dotyczące urządzeń zakładanych na użytkownika pokazują, że gadżety te po nabyciu często lądują w szufladach. Analitycy określają to jako brudny sekrecik wearable devices. Oczywiście lada dzień może pojawić się gadżet, który naprawdę zachęci nas do noszenia na sobie elektroniki. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że to Google Glass dokona przełomu. Historia różnych produktów na rynku IT sugeruje, że przełomów nie dokonują pionierzy, ale ich naśladowcy.

Poniżej kolejny film o Google Glass udostępniony wczoraj przez Google.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930