Sprzedaj używany samochód w pół godziny! Skup aut w firmie Exmet

14-04-2021, 10:27

Zbliża się okres wakacji, podczas którego planujemy swoje urlopy. Nie rzadko wiąże się to z podróżą samochodem- bliższą czy dalszą. Gdy od miejsca naszego odpoczynku dzieli nas trasa liczona w setkach kilometrów może pojawić się pytanie- „czy dojadę tam swoim gruchotem?” Warto więc rozważyć sprzedaż swojego grata drogą skuteczną i szybką- na skupie aut, a wyjazdowy stres ograniczyć do wyboru wakacyjnych atrakcji.

Szybka sprzedaż samochodu na skupie aut - zrób to legalnie!

Sprzedaj używany samochód w pół godziny! Skup aut w firmie Exmet

Wspomniany wcześniej urlopowy wyjazd to tylko jeden z przykładów sytuacji, w których stan techniczny samochodu może nam skutecznie uprzykrzyć życie. Dobrze jest zastanowić się nad możliwością sprzedaży takiego pojazdu np. poprzez auto- skup. Firmy specjalizujące się w takich usługach- jak Exmet z Gliwic, skupują samochody niezależnie od marki pojazdu, rocznika czy też sprawności auta. Samochody, których niezawodność i stan pozostawia pole do wątpliwości przechodzą później kompleksową naprawę, bądź sprzedawane są ich pojedyncze podzespoły czy moduły. Część aut z racji swojego wieku i stanu nie będzie klasyfikować się do skupu samochodów- wtedy polecana jest usługa kasacji pojazdu- złomownia aut. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, możemy być pewni, że profesjonalna firma dopilnują, aby cały proces odbył się fachowo, a przede wszystkim legalnie. Aspekt ten jest niesamowicie ważny, ponieważ z „pozbyciem się” auta niestandardowymi metodami mogą wiązać się kłopoty. Należy zadbać o to, aby wszystkie procedury odbywały się zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponieważ sprzedaż i kupno aut na fikcyjne dane słupów może zakończyć się karą nałożoną na nas przez UFC (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Możliwe jest również zaprzestanie płatności ubezpieczenia OC i wypowiedzenia polisy w przypadku legalnego złomowania pojazdów. W tym przypadku kluczowym dokumentem jest zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu- dzięki niemu załatwimy wszystkie formalności w Urzędzie oraz u ubezpieczyciela.

Skup aut - znajdź dobrą firmę!

Szukając przedsiębiorstwa zajmującego się złomowanie i skupem samochodów warto wybierać te, które mają doświadczenie w swojej branży. Na plus na pewno będzie działać ilość lat prowadzenia takiej działalności- to co prawda skrót myślowy, ale można pójść tym krokiem i uznać, że skoro firma działa od ponad dekady to za pewne robi to dobrze i zna się na rzeczy. Warto jest też zasięgnąć opinii znajomych, którzy być może korzystali już wcześniej z takich usług. A jeśli nie to z całą pewnością dobrym pomysłem będzie przeczytanie opinii w social mediach, wizytówkach na mapie czy innych miejscach w sieci.

Ceny za auto złom i skup samochodów

Stosownym jest zadbanie o to, aby rozstanie z pojazdem wiązało się także ze zrobieniem dobrego i uczciwego interesu. Stawki jakie płaci się za skup czy auto złom nie są równe we wszystkich regionach i wszystkich miastach. Zdarza się, że sezonowo występują spore wahania cennika złomowania. Aby być pewnym, że cena nie odbiega od konkurencji można zadzwonić w kilka miejsc i zweryfikować sposób zapłaty. Dodatkowym atutem będzie na pewno możliwość wypłaty należnej sumy gotówką- to szybka i bezpieczna forma rozliczenia, dzięki której mamy uregulowane należności bez zastanawiania się kiedy pieniądze za samochód trafią na nasze konto.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag skup auttag nolstag nolhtag Exmet

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.