Sprzątanie po zmarłych w czasach koronawirusa

26-10-2020, 13:31

Wiele dziedzin życia zostało zdominowane przez koronawirusa wywołującego poważną chorobę COVID-19. To choroba bardzo nieprzewidywalna, objawiająca się na różne sposoby i przebiegająca bardzo różnie w zależności od pacjenta. Część osób przechodzi ją bezobjawowo lub bardzo łagodnie, inni cierpią na kaszel i problemy z oddychaniem, a odsetek chorych niestety umiera. Wtedy konieczne jest czyszczenie pomieszczeń polegające na specjalistycznym sprzątaniu po zgonie.

sprzątanie po zgonie koronawirus

Dezynfekcja i sprzątanie po zgonach

W przypadku śmierci spowodowanej koronawirusem niezwykle istotna jest odpowiednia dezynfekcja lokalu i dokładne sprzątanie po zmarłym. Sprzątanie po zgonie powinno zostać wykonane przez specjalistyczną firmę świadczącą usługi czyszczenia pomieszczeń po chorobach zakaźnych.

Metody sprzątania po zmarłych

Istnieje wiele metod, które można zastosować by dokładnie i skutecznie zdezynfekować lokal po zmarłym na COVID-19. Wśród sposobów najczęściej wybieranych przez specjalistów, dla których sprzątanie po zgonie to codzienność, wymieniane są dwie metody: użycie środków wirusobójczych oraz ozonowanie, a także połączenie obu metod. Ozonowanie jest zdecydowanie najbardziej ekologiczne, antyalergiczne i bezpieczne ze wszystkich dostępnych opcji dezynfekcji po zmarłym. W wysokich stężeniach ozon eliminuje z pomieszczeń wszelkie bakterie i wirusy. Udowodniono, że ozonowanie pozwala oczyścić domy, mieszkania i inne obiekty z bardzo groźnych wirusów takich jak: wirus polio, wirus Norwalk, parwowirusy, a także nowe koronawirusy. Co ważne, Centralny Instytut Ochrony Pracy rekomenduje ozonowanie jako bezpieczną i skuteczną metodę do dezynfekcji - czyszczenia i sprzątania po zgonach wywołanych przez COVID-19. Warto dodać, że ozonowanie usuwa wszelkie drobnoustroje, a także zapachy, co jest jego istotną zaletą w przypadku sprzątania po zmarłych.

Sprzątanie po zgonie okiem specjalisty

Specjaliści od sprzątania po zmarłych wybierają ozonowanie jako metodę uzupełniającą proces dezynfekcji, nie tylko ze względu na skuteczność tej metody, ale również na szybkość jej aplikacji i uzyskiwanych efektów. Po zakończeniu całego procesu dezodoryzacji ozonem lokal jest dostępny do codziennego użytkowania już po kilku godzinach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabieg ozonowania podczas sprzątania po śmierci należy zlecić specjalistom. O zdanie w tym temacie zapytaliśmy przedstawiciela firmy Kastelnik: "Nasi technicy posiadają uprawnienia oraz wysokiej klasy bezpieczny sprzęt do generowania ozonu. Dzięki temu oferują najwyższej jakości usługi sprzątania po zgonach na COVID-19 domów, mieszkań i innych obiektów. Podczas pracy przestrzegamy wszystkich środków ostrożności. Technicy są ubrani w odpowiedni kombinezon i noszą maskę skompletowaną z pochłaniaczem węglowym B2. Ponadto dzięki dużemu doświadczeniu bez uszczerbku na mieniu przeprowadzają całą procedurę sprzątania po zgonach i chorobach".

Korzystanie z pomieszczeń po zmarłym na koronawirusa

Sprzątanie po zmarłych to wąska dziedzina sprzątania specjalistycznego, która w obecnych czasach jest bardzo potrzebna i pozwala wielu osobom w sposób bezpieczny zlikwidować bakterie i wirusy z domów, mieszkań i lokali użytkowych. Śmierć w wyniku choroby zakaźnej nie oznacza już konieczności nieużytkowania lokalu przez wiele dni. Dzięki profesjonalistom i ich zabiegom w zakresie sprzątania po zgonach, obiekt jest dostępny w ciągu jednego dnia, nawet jeśli wcześniej nastąpił w nim zgon w wyniku choroby zakaźnej.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag sprzątanietag nolstag koronawirustag COVID-19
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: