Spotify ma 2,5 miliona płacących subskrybentów

23-11-2011, 21:07

Usługa muzyczna dostępna dopiero od niedawna w Stanach Zjednoczonych, zyskuje popularność coraz szybciej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na blogu Spotify poinformowano, że usługa zgromadziła już ponad 2,5 miliona płacących użytkowników. Całość została uruchomiona na amerykańskim rynku dopiero w lipcu.

Czytaj także: Współtwórca Facebooka o problemach witryny

We wrześniu Spotify zyskało głębszą integrację z Facebookiem, co szybko odbiło się na liczbę płacących użytkowników. Według Kena Parksa, który jest dyrektorem zarządzającym Spotify w Stanach Zjednoczonych, dzięki współpracy ze społecznościowym gigantem, usłudze przybyło ponad 500 tysięcy płacących subskrybentów.

Według wcześniejszych zapowiedzi Spotify planuje po roku od startu w USA zdobyć tam aż 3 mln płacących użytkowników. Analitycy nie mają wątpliwości, że choć to ambitny cel, jego realizacja jest bardzo możliwa. Wciąż duża grupa internautów korzysta jednak z darmowej wersji usługi, a obecne szacunki wskazują na to, że płatne subskrypcje wybiera 12,5% wszystkich osób wykorzystujących Spotify.

Plany rozwoju Spotify mogą pokrzyżować liczne konkurencyjne usługi muzyczne, których szybko przybywa. Niedawno wyszukiwarkowy gigant zaktualizował swoje Google Music, natomiast Apple udostępniło rozwiązanie iTunes Match. Analitycy szacują, że Spotify może zacząć przynosić zyski już na początku 2012 roku.

Czytaj także: Mniej piractwa dzięki Spotify. Co na to antypiraci?


Źródło: Spotify


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.