HTC obniża swoje prognozy dotyczące sprzedaży

23-11-2011, 21:28

Smartfony i tablety tajwańskiego producenta muszą konkurować z bardzo silną konkurencją ze strony Apple'a oraz Samsunga.

HTC obniżyło prognozy związane z globalną sprzedażą w tym kwartale aż o 23%. Według Bloomberga tajwański producent wciąż będzie jednak największym producentem smartfonów dla Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: HTC rozważa budowę urządzeń z Chrome OS

- To się wreszcie stało. Wzrosty sprzedaży dobiegły końca - powiedział analityk Bonnie Chang. - Urządzenia HTC nie mają już takiego samego blasku, jak kiedyś i brakuje im chociażby designu oraz marketingu Samsunga. Zdaniem ekspertów, HTC pozycjonuje się raczej jako producent tanich smartfonów, które szybko zdobywają popularność w Chinach.

Obniżenie prognoz nie oznacza jednak dla HTC finansowego kryzysu. Firma w ostatnim kwartale powinna odnotować przychody na poziomie 3,4 miliarda dolarów, a zatem niemal tyle samo, co w analogicznym okresie przed rokiem. Jak zauważają jednak analitycy, firma odnotuje spadek porównując kolejne kwartały po raz pierwszy od niemal dwóch lat.

Tajwański producent zapowiedział niedawno nowe modele smartfonów, które mają się charakteryzować bardzo dobrą specyfikacją. Jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku udostępniony ma zostać HTC Edge z 4-rdzeniowym procesorem, 4,7-calowym ekranem i wsparciem dla technologii LTE (4G).

Czytaj także: HTC Ville z nowym Androidem i Sense 4.0


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy