Sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów

17-06-2019, 08:14

Nadwaga często jest przyczyną kompleksów. Atrakcyjny wygląd nie tylko wpływa na lepsze samopoczucie, lecz głównie akceptację. Pozbycie się nadwagi to również trzymanie się z daleka od niebezpiecznych chorób. Warto zadbać o samych siebie, żeby czuć się świetnie we własnym ciele.

kobieta z wagą

Jak „zgubić” tłuszcz?

Z całą pewnością należy działać kompleksowo, ponieważ sama utrata tłuszczu z jednego miejsca (np. ud) nie przełoży się na atrakcyjniejszy wygląd, jeśli inne partie ciała także nie stracą zbędnego balastu. Kompleksowe odchudzanie polega na niekoniecznie szybkiej, ale zdecydowanie skutecznej utracie kilogramów z wielu partii ciała. Stosując kilka ważnych zasad, taki proces można przyspieszyć.

Dieta to podstawa

Nie chodzi tu oczywiście o żadne diety cud, które i tak nigdy nie działają, a jeśli działają to tylko na chwilę, ponieważ efekt jo-jo jest tu pewny. Dieta w zdrowym odchudzaniu oznacza dużą zmianę w codziennym odżywianiu na długie tygodnie, miesiące, a nawet lata.

Zawsze dieta kojarzy nam się ze ścisłym jadłospisem na określony czas, jak to bywa właśnie w przypadku diet cud. Zdrowe odchudzanie polega na zastąpieniu niezdrowej żywności tą zdrową. Nie musisz trzymać się ściśle jadłospisu i liczyć dokładnie kalorie. Po prostu zastąp niezdrowe tłuszcze tymi zdrowymi, tłuste mięso z małą zawartością tłuszczu itd.

Zbilansowana dieta powoduje, że każdy kolejny krok w odchudzaniu staje się łatwiejszy i bardziej skuteczny. Co więcej, warto na takiej diecie jeść regularnie posiłki – najlepiej 5 dziennie co 2-3 godziny. Na zdrowie wychodzi mniej, ale częściej.

Oczywiście początki mogą być trudne. Często na początku po przejściu na zdrowy tryb życia odczuwalny jest głód, ale organizm naprawdę szybko się do tego przyzwyczaja i tak po pewnym czasie możesz już czuć sytość przez cały dzień, paradoksalnie jedząc mniej.

Aktywność fizyczna

Jasne, można odchudzać się samą dietą, ale brak aktywności fizycznej przy utracie kilogramów najczęściej doprowadza do obwisłej skóry, która nie jest najbardziej atrakcyjna. W Internecie dostępnych jest mnóstwo ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Wiele z nich możemy pobrać za darmo i rozpocząć regularną pracę od teraz.

Aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, które wykrzesają z nas ostatnie poty. To przede wszystkim odejście od trybu siedzącego. Od tej pory powinniśmy jak najwięcej się ruszać, a przykładów tego powinniśmy szukać w nawet najprostszych codziennych czynnościach. Na przykład zamień windę na schody, a do sklepu przejdź się pieszo, zamiast kolejny raz używać auta.

kobieta na wadze

Suplementy

Obecnie istnieje mnóstwo suplementów. Możemy je kupić nawet przy kasie w sklepie. Witaminy i minerały to najbardziej powszechne środki. Takie suplementy jak tabletki na odchudzanie to dobry sposób na to, by wspomóc odchudzanie. Jednak nawet najlepszy suplement nie załatwi wszystkiego za nas. Aby mogły dobrze działać, potrzebne jest podłoże w postaci diety i wzmożonej aktywności fizycznej.

Aktualnie dostępnych jest wiele środków o wysokiej skuteczności, ale mimo wszystko to tylko dodatek do zbilansowanej diety. Takie środki dostępne są prawie dla każdego, ponieważ składają się z naturalnych składników. Nie zaleca się ich dla osób, które mogą być uczulone na jakiś ze składników. Najczęściej można spotkać takie składniki jak zielona kawa, pieprz cayenne, piperyna, zielony jęczmień czy afrykańskie mango.

Stosowanie suplementu według zaleceń producenta często faktycznie jest odczuwalnym bodźcem, który pozwala nam wyrwać w tej jakże trudnej czynności.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie ud?

Na odchudzanie ud jest dostępnych wiele ćwiczeń, które może wykonywać każdy w domowych warunkach. Świetnie sprawdzają się przysiady oraz steper. Przysiady są szczególnie uniwersalnym ćwiczeniem, które można wykonywać na wiele sposobów.

Podczas odchudzania warto pamiętać o tym, że wzmożona aktywność fizyczna może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Warto zacząć od drobnych ćwiczeń 3 razy w tygodniu i w miarę możliwości stopniowo zwiększać ich intensywność. Mięśnie muszą mieć czas na odpoczynek.

Przede wszystkim – cierpliwości!

Nie da się zrzucić zbędnych kilogramów w parę tygodni. Diety cud oczywiście zapewniają takie efekty, ale zawsze taka kuracja kończy się efektem jo-jo, a do tego to bardzo niezdrowe dla organizmu. Zdrowe odchudzanie polega na ciągłej pracy nad samym sobą, swoimi słabościami.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag poradytag odchudzanietag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: