Bindery narażają urządzenia z systemem Android na kradzież danych i informacji poufnych.
reklama
Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), światowy lider na rynku zabezpieczeń sieciowych, ogłosił wyniki nowej analizy: Man in the Binder: He Who Controls the IPC, Controls the Droid.
Raport, który jest analizą systemu operacyjnego (OS) Android, pokazuje, że dane oraz informacje przechowywane na urządzeniach Android mogą być celem ataków hakerów podczas procesu przesyłania IPC (Inter-Process Communication).
Analitycy firmy Check Point, pracujący w ramach grupy Malware and Vulnerability Research, odkryli, iż bindery, ze względu na swą rolę w procesie komunikacji, są podstawowym celem ataków dla złośliwego oprogramowania. W standardowej sytuacji system operacyjny (OS) nawiązuje współpracę z wieloma elementami warstwy sprzętowej systemu komputerowego: twardym dyskiem, adapterem, kartą sieciową… Tymczasem, ze względu na architekturę urządzeń Android, proces ten może przebiegać w sposób podobny, jednocześnie będąc kontrolowanym przez bindery. W takiej sytuacji Binder może zostać użyty do przechwycenia poufnych informacji (m.in. tych wprowadzanych z klawiatury lub przesyłanych jako SMS).
– Dzięki badaniu Man in the Binder odkryliśmy wiele wrażliwych punktów systemu IPC instalowanego w urządzeniach Android. Jednym z nich jest zagrożenie w postaci złośliwego oprogramowania malware. Brak świadomości zagrożenia danych wysyłanych za pomocą systemu IPC jest głównym czynnikiem, jaki wykorzystują cyberprzestępcy – podkreśla Nitay Artenstein, analityk ds. bezpieczeństwa w firmie Check Point Software Technologies. – Bez wielopoziomowego systemu zabezpieczeń narażamy się na dostęp cyberprzestępców do wielu aplikacji na naszych urządzeniach.
Najważniejsze wnioski:
Do Czytelników: Artykuły z działu Komunikaty Firm to opublikowane za opłatą informacje prasowe firm. Redakcja nie ingeruje w ich treść.
Do przedstawicieli firm: Komunikaty Firm to usługa umożliwiająca publikację informacji prasowych w Dzienniku Internautów. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani emisją swojej treści na naszych łamach, zapraszamy do kontaktu: kf@di24.pl.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*