Sony: Gry pozwolą nam przywrócić zyskowność

11-01-2012, 16:48

Rynek gier elektronicznych ma pozwolić firmie Sony na poprawę swojej słabej kondycji finansowej - poinformował prezes japońskiej korporacji Kazuo Hirai.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podczas konferencji prasowej na targach CES w Las Vegas Hirai przyznał, że Sony pozostanie na rynku telewizyjnym pomimo strat, które sektor ten generuje w firmie już niemal od ośmiu lat.

Czytaj także: Sony zmieni prezesa już w kwietniu

Kazuo Hirai zapewnił, ze premiera konsoli PlayStation Vita jest pierwszym krokiem, który w przyszłości przełoży się na poprawę kondycji finansowej firmy. Sony chce znacznie więcej inwestować właśnie w rozwiązania rozrywkowe, przede wszystkim skupiające się na grach.

Przy okazji odniesiono się również do planów stworzenia zestawu telewizyjnego przez firmę Apple. Jak zapewnia Howard Stringer, Sony jest "wciąż w grze", a firma już od dłuższego czasu informuje, że przygotowuje konkurencyjny zestaw, który ma zrewolucjonizować rynek telewizorów.

Warto jednak przypomnieć, że zainteresowanie przenośną konsolą od Sony szybko zmalało po jej premierze. Według Sony w ciągu pierwszego weekendu dostępności urządzenie kupiło ponad 321 tysięcy użytkowników, jednak kolejny tydzień miał przynieść już tylko 72 tysiące nowych klientów.

Czytaj także: Sony tnie ceny tabletów


Źródło: Sony, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.