Smartfony Nokii z platformą Microsoftu jeszcze w tym roku

20-10-2011, 16:03

Fiński producent poinformował, że jego pierwsze urządzenia z Windows Phone 7.5 Mango zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.

Na stronie fińskiego MTV3 poinformowano, że w tym roku udostępniony zostanie tylko jeden smartfon z nową wersją platformy Microsoftu. Informacje takie miał podać dyrektor ds. finansowych Nokii - Timo Ihamuotila.

Czytaj także: Motorola Fire zawita wkrótce do Polski

Później wydawca zaktualizował jednak swój tekst, podkreślając, że Ihamuotila zapowiedział dostępność urządzeń jeszcze w tym roku, być może jednak do klientów trafi więcej niż jeden z modeli. Rzecznik prasowy Nokii potwierdził później, że firma jeszcze w 2011 roku może zaprezentować kilka swoich smartfonów z platformą Windows Phone.

Na początku października Nokia zapewniała, że widzi na rynku miejsce dla jeszcze jednego dużego gracza (mając na myśli siebie). Trzeba przyznać, że jedno z największych zakłóceń dla rynku pojawiło się w 2007 roku... zaprezentowano wtedy iPhone'a - mówił w październiku Elop. - iPhone zrobił coś, co zakłóciło rynek. Zaprezentowano nowy poziom doznań. Stworzono nową skalę, do której wszystko trzeba było porównywać.

Fiński producent w tym tygodniu udostępnił na polskim rynku Nokię N9 działającą pod kontrolą systemu MeeGo. Wcześniej zaprezentował także modele z Symbianem, w tym Nokię 603 oraz C2-05 i X2-05.

Czytaj także: Windows Phone chce być trzecią platformą na smartfonach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy