Smartfon Mozilli za 25 dolarów będzie w tym roku

12-06-2014, 14:35

Smartfony Mozilli za 25 dolarów będą dostępne w tym roku w wybranych krajach - donosi Wall Street Journal. Teoretycznie powinno to wytworzyć nową grupę posiadaczy tych urządzeń.

O smartfonach Mozilli za 25 dolarów mówiono już w lutym tego roku. Wczoraj temat wrócił, bo Wall Street Journal dowiedział się od przedstawiciela Mozilli, że takie urządzenia miałyby się pojawić jeszcze w tym roku. Tak jak spodziewano się wcześniej, supertanie smartfony trafiłyby do Indii oraz Indonezji. Cena byłaby tak niska, że smartfony te mogłyby konkurować z tzw. feature phones, czyli z tradycyjnymi telefonami z zaawansowanymi funkcjami.

Co więcej, Mozilla sprzedawałaby takie smartfony nie tylko za pośrednictwem operatorów, ale także dostawców elektroniki. Organizacja szacuje, że sprzedaż smartfonów z Firefox OS mogłaby sięgnąć 10 mln urządzeń w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Obecnie na rynku może być ponad milion urządzeń z systemem Mozilli (zob. WSJ, India, Indonesia to Get $25 Smartphones).

zdjęcie

Mozilla już wcześniej mówiła, że smartfony za 25 dolarów nie mają konkurować z droższymi urządzeniami. Będą adresowane do ludzi, dla których każdy dolar ma dość dużą wartość. Chodzi o to, aby w krajach rozwijających się wytworzyć nową grupę posiadaczy smartfonów. Z pewnością są tam ludzie, który wzbraniali się przed tymi urządzeniami głównie z powodów finansowych.

Sonda
Czy sądzisz, że Mozilla może podbić rynek smartfonów w krajach rozwijających się?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Warto też odnotować, że Mozilla ma zamiar jednocześnie udostępniać lepsze urządzenia z lepszymi procesorami i większymi ekranami. Teoretycznie, gdyby udało się wytworzyć nową grupę posiadaczy smartfonów, można potem korzystać z rozwoju tego nowego rynku.

Plan wydaje się dobry, choć z przeszkodami też trzeba się liczyć. W krajach takich jak Indie dostęp do mobilnego internetu nie zawsze jest łatwy. Mozilla konsekwentnie rozwija swój produkt i sprawnie znajduje partnerów, ale brak odpowiednio rozbudowanej infrastruktury nie należy do problemów łatwych do rozwiązania.

Czytaj także: Firefox OS wchodzi na telewizory Panasonic i umacnia się na małych PC-tach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930