Smartfon i Playstation w jednym?

05-03-2010, 19:34

Możliwe, że już w tym roku Sony wypuści urządzenie, które połączy te dwa gadżety. Czy dodatkowo skopiowanie pomysłu firmy Apple pozwoli japońskiemu przedsiębiorstwu i jego szwedzkiemu partnerowi - Ericssonowi - wyjść na prostą?

Niekwestionowanym liderem gadżetów jest firma Apple. iPhone i iPod to dwa już kultowe urządzenia. W tym roku na rynku pojawić się ma tablet iPad. Czy stanie się kolejnym hitem, okaże się już niedługo. Zdania są bardzo podzielone - spora grupa osób twierdzi, że jest to po prostu gadżet, nieprzynoszący de facto żadnych nowości.

>> Czytaj więcej: iPad? Znam, ale nie potrzebuję

Na zamiłowaniu konsumentów do zaopatrywania się w gadżety chce skorzystać także firma Sony. Już teraz oferuje ona czytnik e-książek - Reader, jednak nie cieszy się on tak dużą popularnością, jak Kindle stworzony przez Amazon. Firma zamierza więc wykorzystać jeden ze swoich popularnych produktów - konsolę do gier Playstation.

Ze źródeł serwisu InformationWeek wynika, że japońska firma pracuje obecnie nad stworzeniem smartfona, który będzie działał na zasadach analogicznych do Playstation - właściwie będzie to przenośna konsola do gier z opcjami dostępnymi w telefonie. Sukces Apple związany z App Store dowodzi, że obrany kierunek wydaje się słuszny.

Sony Ericsson potrzebuje wreszcie produktu, który pozwoli jej na powrót do pierwszej ligi. Póki co bowiem firma radzi sobie bardzo słabo - jej sprzedaż spada na łeb, na szyję, brak jest także pomysłów na poprawę tej sytuacji. Ani wypuszczane na rynek smartfony, ani przejście na Androida nie pozwoliły firmie osiągnąć sukcesu.

>> Czytaj także: Spadek sprzedaży komórek zahamowany

Sony Online Store ma działać na takich samych zasadach, co iTunes - użytkownicy będą mogli pobierać filmy, seriale, muzykę czy gry (przede wszystkim mobilne wersje tych, które dostępne są na konsolę). Pytanie tylko, czy skopiowanie pomysłu Apple wystarczy, by powtórzy także jej sukces finansowy.

Żadne szczegóły dotyczące parametrów technicznych oraz ceny nie są jeszcze znane.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Sony Ericssontag Sonytag smartfonytag Playstationtag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy