Ślub marzeń. 5 przydatnych wskazówek

29-08-2018, 14:54

Organizacja ślubu i wesela wymaga sporo wysiłku. Chociaż całości towarzyszy miłe uczucie radosnego oczekiwania, to w ferworze przygotowań łatwo przeoczyć kilka ważnych szczegółów. Niezależnie od tego, czy planujesz skromne, czy duże wydarzenie, zapoznaj się z pięcioma cennymi wskazówkami, które ułatwią planowanie ślubu.

mat partnera

fotolia.com, 145421520 | Autor: alenazamotaeva

Na samym początku warto sprawdzić i podsumować swoją sytuację finansową. Finalny koszt będzie zależny od wielu czynników: liczby gości, miasta, w którym organizujemy wesele, tego, jak długo potrwa uroczystość (jeden dzień czy dłużej), oraz od standardu (luksus, umiar, albo skromne wydarzenie). Wszystko to wpłynie na sumę, którą zapłacimy za organizację ślubu. Należy dobrze przeanalizować swoje wydatki, zrobić listę i upewnić się, że w międzyczasie nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty. Gdy chcemy nieco ograniczyć wydatki, zastanówmy się po prostu, co odgrywa dla nas większą rolę, np.: dobre jedzenie, czy oprawa florystyczna? Wolimy spędzić cały weekend z gośćmi, czy zorganizować wesele trwające kilka godzin? Należy określić swoje priorytety i oczekiwania.

Kolejną kwestią jest wybór sali weselnej. Jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej, aby znajdowała się niedaleko od miejsca, w którym odbędą się uroczystości zaślubin. Długa jazda na miejsce zabawy może okazać się kosztowna i skomplikowana logistycznie. Idealną opcją jest zorganizowanie noclegu dla weselników. W ten sposób nie musimy martwić się o dodatkowy transport. Każdy sam dojeżdża na miejsce wydarzenia i samodzielnie z niego odjeżdża. To również duże udogodnienie dla samych gości. W tym celu najlepiej wybrać miejsce oferujące organizację wesel. Przykładowo, Hotel Autos zlokalizowany blisko Bydgoszczy i Torunia, zapewnia powitanie gości, profesjonalną obsługę bufetu i noclegi. Takie pakiety często można upolować w korzystnych ofertach promocyjnych, dlatego zdecydowanie warto wybierać miejsca, które są nastawione na organizację dużych imprez.

Sprawdzaj opinie w Internecie, pomyśl o szczegółach i nie stresuj się

Trzecia wskazówka odnosi się do sprawdzania komentarzy pojawiających się w sieci. Warto robić to każdorazowo, zarówno przy szukaniu fotografa, salonu sukien ślubnych, sali weselnej,  czy zespołu. Dokładny research pozwoli uniknąć rozczarowań. Doskonałym sposobem na znalezienie kapeli lub DJ-a jest sugerowanie się poleceniami znajomych. Jeżeli byliśmy na jakimś weselu, na którym muzyka każdorazowo porywała nas do tańca, z pewnością warto skontaktować się z parą młodą i zapytać o nazwę zespołu i cenę.

Po czwarte, nie zapominaj o drobnych szczegółach, które są równie istotne, jak planowanie całej uroczystości. Już pół roku przed ślubem warto zaprojektować/wybrać i zamówić zaproszenia, pomyśleć o poprawie wyglądu (wizycie u dentysty, kosmetyczny,  fryzjera, zadbaniu o figurę), dodatkach, upominkach dla rodziców i gości, oprawie wizualnej ceremonii (kolorach, motywie przewodnim). Takie szczegóły dobrze jest organizować jak najwcześniej i nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Ostatnią, bardzo ważną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest oczywiście trzymanie nerwów na wodzy. Niektórzy świetnie radzą sobie z organizacją ślubu, inni mocno się stresują. Nie pozwól, aby ten dość intensywny czas przygotowań zepsuł Twój wyjątkowy dzień. Po prostu nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę i nie rób wszystkiego samodzielnie, tylko rozdziel zadania pomiędzy bliskie osoby. Jeżeli jesteś typem, który nie lubi mieć na głowie obowiązków organizacyjnych, rozważ wynajęcie profesjonalnego wedding plannera.


Następny artykuł » zamknij

Ride-sharing a prawoPrzepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: