Skype wkrótce w przeglądarce?

16-04-2012, 13:20

Popularny komunikator głosowy może być wkrótce dostępny również z poziomu przeglądarki internetowej - poinformował serwis "Windows Phone Sauce", który opierał się na ogłoszeniach o pracę publikowanych przez Microsoft.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po tym jak niemal rok temu Microsoft zdecydował się na przejęcie usługi Skype, firma zapowiadała, że "uprości innowacyjną technologię, by mogli z niej korzystać znajomi, rodziny i ludzie w dowolnym miejscu". Transakcja warta 8,5 miliarda dolarów na razie nie przyniosła jednak większych efektów w postaci nowych produktów.

Czytaj także: Sukces Microsoftu na tabletach pod znakiem zapytania

Zdaniem witryny Windows Phone Sauce już wkrótce może się to zmienić, a do internautów trafić ma narzędzie Skype, które działa uruchomione bezpośrednio w przeglądarce. W ogłoszeniu o pracę Microsoft napisał, że poszukuje osób, które "pomogą w przeniesieniu doświadczeń związanych z wykorzystywaniem programu Skype do sieci".

Na razie koncern nie podaje jednak żadnych innych szczegółów, zaznaczając jedynie, że zależy mu na programistach, którzy mają "duże doświadczenie w przygotowywaniu interfejsów opartych o HTML5". Choć nie jest pewne, czy Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na stworzenie narzędzia Skype, które działałoby w pełni w przeglądarce, scenariusz taki jest bardzo prawdopodobny.

Jak zauważa serwis The Verge, narzędzie uruchamiane w przeglądarce z obsługą HTML5 nie wymaga zainstalowanej wtyczki Adobe Flash, a zatem teoretycznie mogłoby znaleźć zastosowanie również na nowoczesnych smartfonach. Tego typu usługa z pewnością pomogłaby w popularyzacji programu, któremu wciąż przybywa konkurentów.

Czytaj także: Komunikator Microsoftu cenzuruje The Pirate BaySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.