Skype: nowe stawki i grupowy czat wideo

06-05-2010, 13:53

Skype przedstawił wczoraj nowe abonamenty, które według firmy mogą pozwolić na  oszczędności na rozmowach dochodzące do 60%. Ponadto przedstawiciele firmy zapowiedzieli wprowadzenie grupowych rozmów wideo, przy czym usługa ta w momencie wprowadzenia będzie bezpłatna.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Skype wczoraj ogłosił wprowadzenie nowych abonamentów na rozmowy do 170 krajów świata. Powinny być one dostępne od dziś.

Nowe abonamenty będzie można dostosować do swoich potrzeb i to pozwoli na oszczędności. Użytkownicy będą mogli wskazać trzy cechy abonamentu:

  • kraj, do którego chcą dzwonić;
  • typ połączeń, które chcą wykonywać (na telefony stacjonarne, komórkowe czy obydwa rodzaje);
  • okres, na jaki wykupywany jest abonament - 1, 3 lub 12 miesięcy.

>>> Czytaj: Skype: 63-procentowy wzrost

Nowa propozycja może się spodobać głównie osobom, które przez określony czas będą dzwonić do konkretnego kraju (np. osobom wyjeżdżającym do pracy). Skype podkreśla, że nadal będzie oferował możliwość dzwonienia za wykupione kredyty Skype oraz abonament umożliwiający dzwonienie do wszystkich krajów.

Informacja o nowych abonamentach powinna się znaleźć na stronie www.skype.com/go/subscriptions. W chwili pisania tego tekstu jest tam jeszcze informacja o starych abonamentach.

Ponadto agencja AP donosi, że Skype ma zamiar udostępnić funkcję grupowego czatu wideo. Przedstawiciel firmy Neil Stevens powiedział agencji, że możliwe będzie uczestniczenie do 5 osób w takiej rozmowie. Usługa będzie dostępna najpierw dla użytkowników Skype dla Windows, potem na Makach. Z początku ma być bezpłatna, ale z czasem nie jest wykluczone pobieranie opłat (zob. Rachel Metz, Skype to unveil group video chat function).

>>> Czytaj: VoIP w Gadu-Gadu: 3 miliony połączeń miesięcznie


Źródło: Skype


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.