Skype dla systemu Windows Phone już w wersji 1.0

23-04-2012, 13:42

Stabilne wydanie popularnego komunikatora dostępne jest po raz pierwszy dla mobilnej platformy Windows Phone. Na użytkowników czeka wiele nowych funkcji, choć wielu internautów wciąż narzeka na brak istotnych rozwiązań znanych z Androida czy iOS.

Podczas targów Mobile World Congress koncern z Redmond zapowiedział, że stabilne wydanie narzędzia Skype dla platformy Windows Phone pojawi się już w kwietniu. Microsoft obietnicy dotrzymał, choć wciąż narzędzie jest uboższe od odpowiedników dla innych platform.

Czytaj także: Skype wkrótce w przeglądarce

Skype dla systemu Windows Phone umożliwia rozmowy tekstowe oraz głosowe z wykorzystaniem połączeń 3G/4G oraz Wi-Fi. W nowej wersji pojawiła się funkcja wyszukiwania i dodawania nowych kontaktów, a także możliwość wykonywania połączeń na telefony stacjonarne.

W sklepie Windows Marketplace wciąż można jednak przeczytać skargi użytkowników, którzy zwracają uwagę np. na fakt, że aby odbierać połączenia, program musi być uruchomiony w aktywnym oknie. Brak funkcji informowania o połączeniach w tle jest o tyle widoczny, że konkurencyjne narzędzia (np. Tango Video Call) bez problemu sobie z tym radzą.

Skype dla platformy Windows Phone
fot. Windows Marketplace - Skype dla platformy Windows Phone
W rozmowie z serwisem The Verge rzecznik Microsoftu zapewnia, że jest to ograniczenie "związane z tym, jak działa Skype i jak funkcjonuje Windows Phone". Samo narzędzie ma teraz również uruchamiać się szybciej, a także być bardziej stabilne.

Skype dla systemu Windows Phone można pobrać za darmo z Windows Marketplace.

Czytaj także: Wideorozmowy w Google+ teraz z nowymi efektami


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy