Siepomaga wprowadza MOCkarty - charytatywne kupony dla firm

14-12-2011, 21:11

MOCkarta może być wykorzystywana jako podarunek przekazywany partnerom biznesowym lub pracownikom własnej firmy.

Fundacja Siepomaga już od jakiegoś czasu pracowała nad usługą dla firm, które mogłyby bez większych problemów przekazywać darowizny dla potrzebujących, o czym wspominaliśmy w Dzienniku Internautów.

Przykładowa MOCkarta Siepomaga.pl
fot. Siepomaga.pl - Przykładowa MOCkarta Siepomaga.pl
MOCkarta ma stanowić kupon charytatywny, który można zrealizować w SiePomaga.pl. Sama karta wygląda jak karta płatnicza, a na odwrocie znajduje się zdrapka z unikalnym kodem. Na karcie jest też logo firmy, która jest fundatorem konkretnej karty. Osoba obdarowana kartą sama wybiera, komu przekaże kwotę zawartą na MOCkarcie.

Czytaj też: Internauci sfinansują Twój projekt

Wpłata z MOCkarty zostanie uwidoczniona w „Galerii darczyńców” znajdującej się pod wspartym celem. Opis wpłaty będzie zawierał informacje o osobie, która poświęciła swój czas na jej użycie (można pozostać anonimowym), oraz nazwę firmy-fundatora. Firma na koniec miesiąca przekaże zbiorczą darowiznę Fundacji Siepomaga, która następnie rozdzieli wpłaty między poszczególnych potrzebujących zgodnie z wolą posiadaczy MOCkart. W ten sposób firma opłaci tylko te MOCkarty, które zostały wykorzystane.

Siepomaga swój kolejny krok w usługach dla firm tłumaczy postępem polskiego społeczeństwa, które dojrzało i stało się bardziej odpowiedzialne. Na firmach miało to wymusić większe zaanagażowanie w dobroczynność.

Więcej o MOCkartach na stronie: siepomaga.pl


Źródło: Siepomaga.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy