Jeśli masz pomysł, który wymaga pieniędzy, a osobiście ich nie posiadasz - lekarstwem ma być wspólna zbiórka pieniędzy. PolakPotrafi.pl opiera się na tzw. croud fundingu tak często wykorzystywanym przez organizacje pozarządowe.
reklama
Pomimo tego, iż w dotychczasowej – prawie miesięcznej - historii serwisu PolakPotrafi.pl nie udało się sfinansować żadnego z projektów w 100%, to potencjał drzemie w każdym innym – bardziej kreatywnym, chwytliwym i wzbudzającym zachwyt.
- W obecnej chwili trwa 5 projektów, a wiele kolejnych jest w drodze, jednak ze względów bezpieczeństwa wszyscy twórcy muszą być weryfikowani, co powoduje delikatne wydłużenie procesu umieszczenia projektu na stronie PolakPotrafi.pl - tłumaczy Jakub Sobczak, współzałożyciel portalu.
W zamian za wsparcie od 1 zł do 1 tys. i więcej np. budowy sterownika GSM, umożliwiającego zdalne sterowanie dowolnym obiektem czy urządzeniem za pomocą SMS-ów, można liczyć na (zaczynając od najniższej kwoty) wdzięczność, zapisanie się jako osoba współrealizująca projekt, dostęp do bloga, plany urządzenia, schemat płytki, płytka drukowana, a za 700 zł prototyp i za najwyższą kwotę status głównego sponsora projektu z prototypem w ręce.
- Serwis PolakPotrafi.pl nie narzuca twórcom projektów tego, jakie nagrody mają przeznaczać w zamian za wsparcie. W obecnej chwili są to np.: wykonanie zdjęć z lotu ptaka przy użyciu budowanego przez studentów Bezzałogowego Aparatu Latającego czy możliwość wyjazdu na wycieczkę wraz z twórcami projektu wycieczki do fabryki Lamborghini – dodaje Jakub Sobczak.
Jeśli twórca projektu nie otrzyma wymaganej kwoty w określonym przez niego czasie, darowizny automatycznie wracają na konta darczyńców. Płatności odbywają się przez specjalny system, zapewniający bezpieczeństwo zarówno twórców projektu, jak i darczyńców.
- PolakPotrafi.pl ma na celu wspieranie rozwoju ciekawych, kreatywnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Dlatego też, jak najbardziej jesteśmy otwarci na projekty, które będą miały na celu sfinansowanie powstania nowinek technologicznych – tłumaczy Jakub Sobczak.
Portal został stworzony przez osiem osób - po części studentów i absolwentów szkół wyższych. Biznes może jednak kręcić się do pewnego momentu, ponieważ polityka serwisu wymaga nagród w zamian za darowizny, jednak nagrody te nie mogą być w postaci kuponów rabatowych, losów, udziałów lub pieniędzy. Takie działanie twórców serwisu ma pozwolić znaleźć początek i koniec projektu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*