Siemens pracuje nad załataniem luk w krytycznych systemach

23-12-2011, 17:30

Infrastruktura szpitali, a także najważniejszych instytucji w USA jest obecnie badana przez ekspertów firmy Siemens - poinformowała agencja Reuters.

Niemiecka korporacja poinformowała w czwartek, że w tym roku zgromadziła wiele informacji na temat luk w zabezpieczeniach kluczowych instytucji. By uchronić użytkowników przed atakami, obecnie trwają prace nad rozwiązaniem najważniejszych problemów tego typu.

Czytaj także: Anonymous znów zaatakowali strony egipskiego rządu

- Wykorzystanie tych luk mogłoby umożliwić hakerom zalogowanie się do nieszczelnego systemu jako użytkownik albo administrator - poinformował zespół zajmujący się naprawianiem dziur w krytycznych systemach. 

Billy Rios w rozmowie z agencją Reuters powiedział, że jednym z najistotniejszych zagrożeń jest "omijanie autoryzacji", które pozwala włamywaczom na obejście autoryzacji hasłem w webowych interfejsach. Oprogramowanie Siemensa tego typu znaleźć można m.in. w elektrowniach, zakładach chemicznych czy farmaceutycznych.

- Ludzie tworzą systemy do kontrolowania, a później nie zdają sobie sprawy z tego, że są w internecie, a ludzie czekają, by się z nimi połączyć - powiedział Rios. Warto przypomnieć, że niedawno rząd Stanów Zjednoczonych poinformował o tym, iż hakerom (prawdopodobnie z Chin) udało się włamać do tamtejszej Izby Handlowej, skąd mogli oni wykraść niezwykle cenne dane ekonomiczne.

Czytaj także: Kolejny członek Anonymous trafia za kratki


Źródło: Siemens, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy