Serwisy modowe mają coraz lepsze wyniki

18-07-2011, 18:45

W ciągu 5 lat ich zasięg wśród internautów wzrósł z 7% do 35%. Znaczy to, że witryny na temat mody i urody odwiedza obecnie co trzeci internauta. Choć większość serwisów kieruje swe treści do kobiet, to aż 40% użytkowników stanowią mężczyźni – wynika z raportu Polskie Badania Internetu.

Sonda
Korzystasz z serwisów modowych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Według PBI serwisy na temat mody i urody to w ostatnich latach dynamicznie zyskująca na popularności kategoria witryn internetowych. Osobom poszukującym inspiracji serwisy przedstawiają stylizacje gwiazd, asortyment z nowych kolekcji popularnych sklepów odzieżowych i obuwniczych, a także recenzje nowości kosmetycznych.

Zobacz także:

Magia mody. Jak się ubierać, żeby wyrazić swoją osobowość i odnieść sukces w pracy i życiu osobistym

Zbuduj garderobę pełną rzeczy, które wzmacniają twoje unikalne cechy i osobisty magnetyzm. Wybieraj ubrania, buty i akcesoria - w tym to, co już posiadasz - które sprawią, że będziesz wyglądała i czuła się jak najlepiej.*

Niektóre serwisy umożliwiają zamieszczanie ogłoszeń, dzięki którym użytkownicy mogą wymienić/sprzedać ubrania i akcesoria. Osobom pragnącym zaprezentować swój styl udostępniają przestrzeń na dodawanie zdjęć czy też prowadzenie bloga.

>> Czytaj też: Przymierzysz odzież bez wychodzenia z domu

Wzrost zainteresowania serwisami modowymi
fot. PBI - Wzrost zainteresowania serwisami modowymi
Jeszcze 6 lat temu w polskim internecie było zaledwie 10 witryn tego rodzaju. Obecnie badanie Megapanel PBI/Gemius raportuje dane dla 73 serwisów, których liczba użytkowników wzrosła w tym okresie z 699 tys. do 6 mln.

Z serwisów na temat mody i urody korzystają chętniej kobiety (60% użytkowników) niż mężczyźni (40%). Najwięcej użytkowników korzystających z tego typu serwisów ma od 15 do 34 lat.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie: raport PBI o modzie

>> Czytaj także: Popularne blogi modowe, czyli moda w sieci i jej liderzy!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy