Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Serwis klimatyzacji domowej - poznaj najczęstsze usterki

18-11-2021, 13:28

Oddychanie to obowiązek. Może być to też przyjemność, jeśli przebywamy w przystosowanych do tego warunkach. Bądź jak mądry domownik i nie zmieniaj ustawień klimatyzacji co parę minut - niedługo dowiesz się dlaczego. Czytaj dalej!

Najczęstsze przyczyny usterek

Działanie klimatyzatorów jest zbawienne przez cały rok. Nie tylko schłodzą gorące powietrze latem, ale też odpowiednio je nagrzeją zimą. Po za tym, rolę klimatyzatorów docenią z pewnością osoby, którym zależy na zdrowym trybie życia. Klimatyzatory skutecznie usuwają nadmiar wilgoci z mieszkania, a tym samym tworzą zdrowy i komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu. Niestety, jak o każde urządzenie elektryczne, nawet i o tak potężną elektronikę należy regularnie dbać. Z jakimi problemami najczęściej stykają się domownicy, jak i fachowcy? 

Serwis klimatyzacji domowej - poznaj najczęstsze usterki

Najpowszechniejszą formą zaniedbania jest:

  • Niska wydajność klimatyzatora - filtr powietrza w klimatyzatorze ze względu na swoje przeznaczenie uwielbia zbierać brud i kurz, zwłaszcza podczas wielogodzinnej pracy. Nagromadzone w ten sposób zanieczyszczenia znacząco obniżają prawidłowy przepływ powietrza, co skutkuje słabym ogrzaniem, a wysokimi kosztami za ogrzewanie. Dobrym sposobem na samodzielnie oczyszczenie filtra, jest wykorzystanie miękkiej i suchej tkaniny. Pod żadnym pozorem nie stosuj chemii, a już na pewno nie rozpuszczalników, ponieważ możesz w ten sposób rozpylić groźne substancje po całym mieszkaniu,
  • Wyciek wody - jest to częsty problem, który wbrew pozorom jest niezwykle prosty do usunięcia. Powodem usterki jest zbytnie nagromadzenie wody w tacy ociekowej. Tutaj już będziesz musiał poratować się profesjonalnym serwisem, który musi jedynie odpowiednio zmodyfikować instalację odpływu i ponownie skalibrować urządzenie. Uwaga! Pod żadnym pozorem nigdy nie ignoruj awarii tego rodzaju, ponieważ usterka może doprowadzić do zalania przewodów elektrycznych urządzenia,
  • Nieprzyjemny zapach - nieatrakcyjna woń może być powodem wcześniej wspomnianej wody, jednak bardzo często powód jest zupełnie inny. Grzyby, pleśń i roztocza to tylko niewielka część powodów brzydkiego zapachu. Jak poradzić sobie z problemem? Obowiązkowy będzie proces ozonowania. Wystarczy skierować generator ozonu w stronę filtra na minimum 15 minut. Jeśli nie masz tego rodzaju urządzenia, to postaw na profesjonalny serwis, który szybko poradzi sobie z problemem.

Interesuje Cię pewnie cena za powyższe usługi naprawy? Dla przykładu skupmy się zatem na kosztach za serwis w Krakowie, wykonany przez profesjonalną firmę specjalizującą się w naprawie klimatyzatorów. Cena diagnozy i naprawy wraz z kosztem nowych filtrów oscyluje w granicach 200 - 300 zł. Dla jednych mogą być to grosze, dla innych spore pieniądze, ale na pewno warto. A dlaczego nie powinieneś zmieniać co chwila ustawień temperatury? Zawieszenie się urządzenia to chyba ostatnia rzecz, którą chciałbyś mieć w okresie zimy.

Jak ustrzec się od błędów?

Nie ma co się oszukiwać. Jedynym vademecum jest właściwe dbanie o stan instalacji. Dotyczy się to zarówno okresowych porządków domowych, jak i korzystanie z profesjonalnego serwisu. Kombinacja tych działań tylko w ten sposób pozwoli działać klimatyzacji bezawaryjnie, nawet na długie lata. 

Pamiętaj, że regularne czyszczenie i serwisowanie znacznie wydłuży żywotność i wydajność klimatyzacji domowej, co przełoży się na zadowolenie domowników. Wielu ekspertów twierdzi, że przebywanie w nieodpowiedniej temperaturze znacząco wpływa na nas nastrój, najczęściej negatywnie.


Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag nolstag klimatyzacjatag DF12NFtag Amin12tag ALH


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031