Serwery Tor masowo wykorzystywane przez piratów

03-05-2011, 13:03

Usługi podnoszące poziom anonimowości w sieci chętnie wykorzystywane są także przez osoby, które wymieniają się w sieci plikami z naruszeniem praw autorskich.

Wiele nowych usług konstruowanych jest z myślą o zapewnieniu anonimowości i ominięciu cenzury, jednak czasem ukrywanie się w sieci może wynikać z mniej szlachetnych pobudek.

>>Czytaj także: Całowanie przez internet już wkrótce możliwe (wideo)

Sonda
Korzystasz z serwerów Tor?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi serwis TorrentFreak, serwery Tor są niemal obsypywane zgłoszeniami naruszeń piractwa wynikającymi z ukrywania użytkowników P2P. Przypomnijmy, że Tor pozwala między innymi na podniesienie poziomu anonimowości w sieci, a także na przeglądanie internetu z ominięciem wprowadzanej przez rządy wielu krajów cenzury.

Czarne chmury nad Tor zawisły za sprawą użytkowników, którzy podczas udostępniania plików w sieciach takich, jak BitTorrent, chcą zachować anonimowość i dzięki temu uniknąć ewentualnej kary. Innym problemem, jaki generują tacy internauci, jest znacznie obciążenie anonimizujących serwerów.

TorrentFreak podkreśla, że same powiadomienia DMCA wysyłane często automatycznie przez organizacje antypirackie, nie stanowią właściwie żadnego problemu. Z drugiej jednak strony, niektórzy dostawcy internetu mogą się ich przestraszyć, a w związku z tym odłączyć niektóre serwery od internetu.

Podobnie jak wiele innych technologii, również Tor, który powstał, by walczyć z cenzurą i inwigilacją w sieci może być wykorzystywane na różne sposoby. Szkoda, że przez część użytkowników mogą ucierpieć też internauci, którym zależy na wolności słowa w sieci.

>>Czytaj także: Twórca Wikileaks: Facebook najlepszym narzędziem do śledzenia w historii


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930