Sekrety bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Jak działa ładowanie bezprzewodowe?

22-10-2019, 13:55

Rozwój technologii bezprzewodowej to jedna z innowacji niezwykle ceniona przez dzisiejszego użytkownika. Zjawisko indukcji pozwala bowiem w szybki i sprawny sposób naładować nasze urządzenia. Tego typu udogodnienia wpływają na wygodę i znacząco podnoszą komfort użytkowania, tym samym przekładając się na poziom zadowolenia użytkownika. Pragniesz zapomnieć o uciążliwych poszukiwaniach wiecznie splątanych kabli? Warto więc zainteresować się tematem bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych, w tym naszych smartfonów.

ładowarka bezprzewodowa

  1. Jakie urządzenia możemy ładować bezprzewodowo?
  2. Jak działa ładowanie bezprzewodowe?
  3. Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Wielu z nas na co dzień korzysta z funkcji bezprzewodowego ładowania indukcyjnego różnych sprzętów. Technologia ta znajduje się w zasięgu każdego z nas. Jakie urządzenia mają więc dostępną funkcję ładowania bezprzewodowego? Jak działa ładowanie bezprzewodowe? W poniższym artykule znajdziecie kilka przydatnych informacji.

Jakie urządzenia możemy ładować bezprzewodowo?

Coraz więcej, zwłaszcza najnowszych urządzeń mobilnych, wyposażonych jest w funkcję ładowania bezprzewodowego. Ładowanie bezprzewodowe staje się więc powoli standardem, oferowanym przez większość wiodących marek. Tego typu udogodnienia znaleźć możemy więc nie tylko w najnowszych smartfonach czy bezprzewodowych słuchawkach, ale także urządzeniach typu wearables, takich jak smartwatche czy smartbandy. Warunkiem ładowania bezprzewodowego jest obecność w danym urządzeniu specjalnej cewki, umożliwiającej odbieranie powstałego ładunku.

Jak działa ładowanie bezprzewodowe?

Niewątpliwym ułatwieniem dla wielu z nas może okazać się ładowanie bezprzewodowe. Warto jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z tego typu udogodnieniami. Jak działa ładowanie bezprzewodowe i jakie korzyści nam daje? Proces ładowania bezprzewodowego wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Odpowiednio umiejscowione cewki magnetyczne, pełniące funkcję przewodników, przekazują między sobą powstający ładunek elektromagnetyczny. Gdy cewki znajdą się w odległości nie większej niż 7 mm, rozpoczyna się proces indukcji. Cewki te umiejscowione są zarówno w samej ładowarce, jak i urządzeniu, które ładujemy. Po podłączeniu ładowarki do źródła napięcia, powstający ładunek przekazywany jest drogą indukcji elektromagnetycznej do cewki znajdującej się w naszym urządzeniu. 

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Większość dostępnych na rynku ładowarek bezprzewodowych działa w standardzie Qi. Jednak, aby zapewnić największą efektywność procesu ładowania, warto zainwestować w ładowarkę kompatybilną z naszym urządzeniem. Dzięki temu zyskujemy także gwarancję najdłuższej żywotności baterii. Wiele dostępny na rynku ładowarek bezprzewodowych ma taką dostępną opcję szybkiego ładowania.

System ładowania bezprzewodowego to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie dostępne w coraz to większej liczbie urządzeń mobilnych, zwłaszcza smartfonów. Ładowanie bezprzewodowe gwarantuje szybkie i bezpieczne ładowanie nawet kilku rządzeń jednocześnie, pozwala także na ochronę portów i styków urządzenia.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: