Samsung znów na cenzurowanym

13-02-2012, 07:21

Tym razem chodzi o najnowszy model smartfona - Galaxy Nexus - który rzekomo naruszać ma cztery patenty należące do firmy Apple.

Galaxy Nexus jest pierwszym smartfonem Samsunga Electronics, który pracuje na systemie operacyjnym Android Ice Cream Sandwich. Pierwotnie jego premiera miała się odbyć w październiku, jednak ze względu na śmierć Steve'a Jobsa została przełożona. HTC i Motorola także mają wprowadzić niedługo ten system do swoich urządzeń. Wiele wskazuje jednak na to, że premiera nie odbędzie się bez problemów.

Czytaj także: Apple wznawia sprzedaż w Niemczech

Firma Apple postanowiła wystąpić na drogę prawną, zarzucając koreańskiemu producentowi naruszenie czterech patentów w swoim najnowszym produkcie. Dotyczą one m.in. odblokowania urządzenia poprzez przesunięcie palcem na obrazku, a także wyszukiwania głosowego. Odpowiedni wniosek znalazł się w sądzie federalnym w kalifornijskim San Jose - informuje agencja Reuters.

Azjatycka firma potwierdziła, że jest świadoma pozwu, jaki wpłynął do amerykańskiego sądu. Podkreśla jednak, że będzie bronić się przed zarzutami Apple'a, by chronić swój dorobek w zakresie własności intelektualnej, a także prawa do innowacji.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy