Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Samsung: Prześcigniemy w tym roku Nokię

10-01-2012, 12:34

Samsung jest przekonany o tym, że jeszcze w tym roku zostanie największym producentem telefonów komórkowych na świecie - powiedział we wtorek dyrektor generalny korporacji.

Od 14 lat pozycję lidera, jeśli chodzi o produkcję telefonów komórkowych, utrzymuje Nokia. Coraz większa popularność smartfonów gra jednak na niekorzyść fińskiego producenta.

Czytaj także: Samsung i wygodniejsze urządzenia do dzielenia się obrazami

Warto zauważyć, że Samsung został największym producentem smartfonów już w trzecim kwartale 2011 roku, a jego szybko zyskujące popularność urządzenia z serii Galaxy coraz lepiej radzą sobie z konkurentami od firmy Apple. Produkty południowokoreańskiej firmy przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników również cieszą się dużym zainteresowaniem.

Choć coraz słabsza pozycja Nokii wyraźnie wskazuje na zmianę lidera rynku w najbliższych latach, analitycy nieco studzą zapędy Samsunga. Biorąc pod uwagę, że Nokia wciąż znajduje się na wielu rozwijających rynkach, założenia południowokoreańskiej korporacji wydają się zakładać, że fiński producent odniesie olbrzymią porażkę w dobrze rozwiniętych krajach - uważa Carolina Milanesi z firmy analitycznej Gartner.

Nokii udało się zdobyć miano największego producenta telefonów komórkowych już w 1998 roku, gdy firma odebrała ten tytuł Motoroli. Wcześniej prowadzenie Samsunga na rynku telefonów komórkowych w 2012 roku przewidywali również analitycy z Royal Bank of Scotland (RBS).

Czytaj także: Tajwańczycy pokochali smartfony


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data