Samsung Galaxy Tab: 15 procent urządzeń jest zwracanych

02-02-2011, 06:56

To wskaźnik około siedmiokrotnie wyższy niż w przypadku głównego konkurenta, czyli iPada firmy Apple. Cała nadzieja w nowym systemie operacyjnym.

Samsung Galaxy Tab pojawił się w sprzedaży we wrześniu 2010 roku. Jest to odpowiedź koreańskiej firmy na iPada firmy Apple. Dzięki temu urządzeniu Samsung miał śmiało wkroczyć na nowo rodzący się rynek. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży były całkiem optymistyczne - po niespełna trzech miesiącach osiągnęła ona poziom miliona sztuk. W porównaniu z Apple'em nie jest to wynik oszałamiający, jednak nowym graczom trudniej jest przebić się do świadomości klientów.

>> Czytaj więcej: Galaxy Tab: już milion urządzeń sprzedanych

Niedawno pojawiła się informacja o dwóch milionach sprzedanych tabletów, co wielu inwestorów napawało optymizmem. Radość okazała się jednak przedwczesna. Razem z ogłoszeniem wyników finansowych za czwarty kwartał oraz za cały 2010 roku wiceprezes firmy Lee Young-hee przyznał, że sprzedaż klientom końcowym jest bardzo mała, a przedstawiona wcześniej wielkość dotyczyła dostaw tabletu dystrybutorom.

Sonda
Czy zamierzasz w tym roku kupić tablet?
  • tak
  • nie
  • jeszcze nie wiem
wyniki  komentarze

Jakby tego było mało, bardzo wysoki jest wskaźnik zwrotów urządzenia - New York Post podaje, że wynosi on aż 15 procent, podczas gdy w przypadku iPada los ten spotyka zaledwie co 50. urządzenie. Analitycy nie mają wątpliwości, że Samsung Galaxy Tab nie powtórzy sukcesu produktu Apple'a. Jako powód wskazuje się system operacyjny Froyo, autorstwa Google'a. Firma jednak ostrzegała, że produkt nie został zaprojektowany na potrzeby tabletów.

Koreańskiej firmie jednak spieszyło się, by urządzenie jak najszybciej znalazło się w sprzedaży. Stąd problemy z oprogramowaniem, które nie zostało zoptymalizowane pod kątem tabletu. Podkreśla się jednak, że problem ten dotyczy urządzeń także innych producentów. Na rynek dopiero trafią tablety z systemem Honeycomb (także od Google'a), specjalnie stworzonym na potrzeby tych urządzeń.

Czy to jednak wystarczy, by podbić serca konsumentów? Smartfonom z Androidem to się udało - jak podaliśmy wczoraj system operacyjny Google'a wysunął się w ostatnim kwartale 2010 roku na pierwsze miejsce, detronizując dotychczasowego lidera, czyli Symbiana.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031