Samsung chce ugody odnośnie tabletów

05-10-2011, 06:44

Przekładana już dwukrotnie premiera tabletu Galaxy Tab 10,1 w Australii w końcu powinna mieć miejsce. Dlatego też Samsung Electronics zaproponował Apple'owi ugodę.

Firma Samsung Electronics nie chce dłużej czekać na sądowe rozstrzygnięcie jej sporu z Apple'em. Amerykanie oskarżyli Koreańczyków o skopiowanie pewnych rozwiązań z iPada i przeniesienie ich do własnego tabletu. Na tej podstawie została wstrzymana jego sprzedaż w Australii oraz częściowo w Unii Europejskiej. Uderza to zapewne producenta Galaxy Taba po kieszeni.

Czytaj więcej: Samsung wstrzymuje sprzedaż swojego tabletu w Australii

Samsung odpowiedział nie tylko własnymi pozwami, głównie w odniesieniu do iPhone'a 5 (który notabene się nie pojawił), ale także propozycją pozasądowego zakończenia sporu. Padła propozycja usunięcia niektórych opcji z Galaxy Taba 10,1, by możliwe stało się jego wprowadzenie do sprzedaży w Australii - podaje serwis BBC News. Apple odpowiada, że potrzebuje czasu, by propozycję przeanalizować.

Firmy miały wczoraj ponownie spotkać się przed sądem w Sydney. Jeśli Apple zgodzi się na warunki zaproponowane przez konkurenta, Galaxy Tab 10,1 mógłby prawie natychmiast znaleźć się na półkach sklepowych. Data jego premiery była już dwukrotnie przekładana - początkowo miała ona mieć miejsce 11 sierpnia, później 30 września. Dzisiaj nie wiadomo, kiedy urządzenie będzie mogło trafić w ręce mieszkańców Australii.

Czytaj także: Samsung zaprezentował Galaxy Tab 7.0 Plus


Źródło: BBC News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy