Samsung będzie budował urządzenia z webOS?

29-08-2011, 18:07

Południowokoreański producent oficjalnie bardzo niechętnie spogląda na nową platformę, jednak coraz więcej nieoficjalnych doniesień wskazuje, że w przyszłości webOS może trafić właśnie do Samsunga.

Tablet TouchPad z webOS przyniósł HP kilkaset milionów dolarów strat, jednak na platformę już z zainteresowaniem spoglądają inni informatyczni giganci.

>>Czytaj także: Microsoft rozda smartfony z Windows Phone programistom webOS

Sonda
Samsung będzie tworzył urządzenia z webOS?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Samsung, który jest obecnie drugim co do wielkości producentem smartfonów na świecie, mógłby w przyszłości tworzyć urządzenia z webOS - poinformował serwis BGR. Warto jednak zauważyć, że jeszcze niedawno południowokoreańska firma oficjalnie zakomunikowała, iż nie zamierza kupować mobilnej platformy webOS.

Ostatnie tygodnie to jednak wiele wydarzeń, które dodatkowo nie sprzyjały Samsungowi. Już wkrótce Apple zaprezentuje nową wersję swojego smartfona z iOS, a tymczasem Google kupił mobilny oddział Motoroli. Najwięksi gracze lubią mieć dużą kontrolę nad platformą instalowaną w ich urządzeniach, natomiast Bada OS od Samsunga na razie nie może pochwalić się wieloma sukcesami.

Istotnym wątkiem w całej sprawie są również toczące się spory patentowe, które w ostatnim czasie bardzo często dotyczą właśnie nowych urządzeń Samsunga. Biorąc pod uwagę, że Korea Południowa planuje wkrótce stworzyć swój otwartoźródłowy system operacyjny przy współpracy z informatycznymi gigantami, by uniknąć tego typu problemów, wizja przejęcia webOS zyskuje na wiarygodności.

>>Czytaj także: HP: Koniec urządzeń z webOS. Co się stanie z systemem?


Źródło: BGR
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy