Samochód rodzinny - 2 opcje, które pozwolą na udane wakacje

01-04-2020, 07:58

Wbrew pozorom zwykły samochód osobowy niekoniecznie jest dobrą opcją na wspólny, rodzinny wyjazd. Co prawda sporo rodzin to model – dwójka dorosłych i jedno lub dwoje dzieci, jednak nawet taka liczba osób nie może być gwarancją udanej wycieczki, a co dopiero, gdy trzeba jeszcze zabrać teściów lub zwierzątko domowe? Dlatego warto rozważyć zakup samochodu rodzinnego, zwłaszcza iż czasy, gdy do miana takowych pretendowały pojazdy kombi już minęły. Obecnie największą popularnością cieszą się minivany i SUV-y, który z nich jednak wybrać?

samochód rodzinny

  1. Minivan

  2. SUV

  3. Posumowanie

 

Minivan

Historia tych pojazdów sięga początków lat osiemdziesiątych, i patrząc na dzisiejsze modele można powiedzieć, że główna koncepcja od tego czasu się nie zmieniła. W założeniu miał to być samochód rodzinny, a zatem posiadający jak najwięcej zalet, umożliwiających wspólny wyjazd nawet na dłuższy czas. Duży bagażnik zapewnia miejsce na bagaże i rzeczy osobiste. Kształt przypomina niewielką furgonetkę, ale jednocześnie umożliwia łatwe prowadzenie i nieskomplikowane parkowanie. Oczywiście modele współczesne zawierają mnóstwo innowacji, dzięki którym jazda jest jeszcze przyjemniejsza. Składane tylne siedzenia pozwalają na zwiększenie i tak olbrzymiej powierzchni bagażnika, spora ilość schowków to miejsce na upchnięcie drobiazgów, które z pewnością okażą się być niezbędne podczas podróży. No i oczywiście gadżety, które całej rodzinie umilą podróż – wysuwane podnóżki, uchwyty na kubki, rozkładane stoliki, które umożliwią oglądanie filmów na tabletach lub smartfonach – wszystko to powoduje, iż minivany w pełni zasługują na miano samochodu rodzinnego.

 

SUV

SUV z początku zaprojektowany był jako pojazd łączący komfort jazdy samochodem osobowym z wyglądem i potężnymi możliwościami terenówek. Miał on stanowić samochód, o którym marzą mężczyźni, jednak szybko okazało się, iż tak naprawdę to kobiety doceniły jego możliwości. Wpływ na to miało z pewnością wysokie zawieszenie, dzięki którym można obserwować otoczenie zza kierownicy oraz masywna budowa, kojarząca się z bezpieczeństwem. Początkową surowość złagodzono rozwiązaniami, charakterystycznymi dla minivanów, i był to strzał w dziesiątkę. Możliwość konfiguracji wnętrza pozwala na takie dopasowanie układu siedzeń, by wszyscy podróżujący odczuwali komfort jazdy. Niektóre modele wyposażono nawet w opcje podgrzewania i masażu foteli. Nic więc dziwnego, iż SUV-y, choć pojawiły się na rynku później, szturmem zdobyły serca wielu kierowców.

 

Podsumowanie

Trudno powiedzieć, która z opcji bardziej nadaje się na samochód rodzinny. Zaleta SUV-ów jest sprawniejsze poruszanie się po drogach terenowych, na pewno wiec polecane są rodzicom mieszkającym w miejscowościach trudno przejezdnych lub uwielbiającym spędzać wakacje na łonie przyrody. Minivany są lepsze i sprawniejsze na zwykłych drogach, poza tym, dzięki niższemu zawieszeniu, łatwiej je załadować. Który samochód więc wybrać? Jeśli jeszcze macie wątpliwości, można o tym przeczytać tutaj: https://moto.wp.pl/samochod-dla-rodziny-minivan-czy-suv-wybieramy-najlepszy-duzy-samochod-rodzinny-6490268372358785a

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag samochód rodzinny

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.