Salon24 pozyskał inwestora

25-10-2011, 10:20

Salon24.pl pozyskał pół miliona złotych na rozwój w zamian za 12 proc. udziałów. W 2012 roku spółka planuje emisję nowych akcji i debiut na rynku New Connect. Dzięki pozyskanym środkom ma pojawić się więcej materiałów wideo i telewizja obywatelska.

Salon24.pl S.A. pozyskał 0,5 mln zł w wyniku emisji 142000 akcji zwykłych serii C w cenie 3,5 zł za akcję. Akcje serii C dają 9% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Stanowią one 12% wartości spółki przy waluacji 4 mln zł.

Do końca stycznia 2012 r. spółka zamierza wyemitować akcje zwykłe i uprzywilejowane, doprowadzając waluację spółki do 5 mln. Salon24.pl S.A. planuje wejść na New Connect.

- Pieniądze z tej i następnych emisji zamierzamy wykorzystać na rozwój usług wideo i tworzenie telewizji obywatelskiej, pozyskania technologii do nośników mobilnych i zbudowanie działu sprzedaży. Będziemy też szukali ciekawych projektów, które mogłyby uzupełnić portfolio spółki - powiedział na tek24.pl Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl S.A.

Czytaj też: Grzegorz Marczak, Antyweb: Będę robił swoje - wywiad (wideo)

Inwestorem jest Marek Darczuk, biznesmen inwestujący do tej pory w branżę spożywczą i nieruchomości. Uważam Salon24.pl S.A. za bardzo obiecującą spółkę – mówi tek24.pl Marek Darczuk. Dotychczasowi właściciele spółki, Radosław Krawczyk i Igor Janke, dobrze rozumieją kierunek rozwoju. Nie zamierzam ingerować w treść i merytoryczny kształt Salonu24.pl i związanych z nim portali. Zależy mi, by Salon24.pl, tak jak do tej pory, pozostał całkowicie niezależny. Mój akces do spółki traktuję jako długoterminową inwestycję – dodał Darczuk.

Salon24.pl zamierza rozwijać multimedialne serwisy społecznościowe. Własną produkcję wideo rozpoczęliśmy od wieczoru wyborczego, który nadawaliśmy na żywo z mobilnego studia w 14-metrowym Hummerze jeżdżącym po Warszawie. Jednocześnie transmitowaliśmy program z pięciu sztabów wyborczych. Nasi widzowie mogli sami wybierać, który kanał chcą oglądać – powiedział tek24.pl Igor Janke.

Salon24.pl był jedynym medium europejskim, któremu podczas swojej podróży po Europie udzielił wywiadu prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. Wywiadu portalowi udzielili także m.in. senator John McCain oraz wiceszef komisji Europejskiej Neelie Kroes. Salon24.pl był patronem Wrocław Global Forum, Forum Ekonomicznego w Krynicy, jak również konferencji o Partnerstwie Wschodnim, zorganizowanej z okazji szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie.


Źródło: tek24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy