Rozwój technologii blockchain

15-03-2018, 12:28

Rozwój technologii blockchain doprowadzi do znaczących zmian w naszym życiu codziennym i biznesie. Powstają między innymi algorytmy zdecentralizowanego zarządzania procesami DPM i nowe narzędzie do rozliczania transakcji na kryptowalutach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zaraz obok sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów i robotyki totechnologia blockchain będzie w najbliższych latach jedną z tych, które doprowadzą do znacznych zmian w naszym życiu codziennym i biznesie. Zanim jednak to nastąpi, będzie wymagać działań, które wesprą jej rozwój, adaptację i utorują drogę do użytkownika końcowego.

W najbliższym czasie SYNERGA.fund S.A. zamierza zbudować kompetencje, zespół oraz doświadczenie, które umożliwią jej tworzenie rozwiązań opartych o tę technologię Emitent rozpocznie realizację nowego projektu biznesowego od zbudowania centrum kompetencji i edukacji w zakresie tej technologii oraz umożliwi rynkowi korzystanie ze szkoleń i doradztwa z tego obszaru. Równolegle powstaną także prototypy pierwszych technologii takich jak algorytmy zdecentralizowanego zarządzania procesami DPM (Decentralised Process Management. Spółka chce też wytworzyć proste systemy okołoblockchainowe, m.in. narzędzie do rozliczania podatkowego dla osób i firm uzyskujących dochód z transakcji na kryptowalutach.

Jeden z najważniejszych elementów nowej strategii rozwoju stanowi UBC (Unlimited Blockchain Corporation). Jest to model wytworzenia zdecentralizowanej, autonomicznej i anonimowej struktury do prowadzenia działalności gospodarczej. Jej silnikiem będą wypracowane wcześniej algorytmy DPM. Testowane będzie zarządzanie procesami poprzez smart kontrakty i tokeny własności (security tokens). Celem Spółki jest wykreowanie sektora UBC, który funkcjonuje podobnie do sektora prawa handlowego, lecz według cyfrowo zapisanych zasad (autoregulacji). Twórcy projektów będą mogli sięgać po kapitał zdecentralizowany przez ustrukturyzowane ICOs, a inwestorzy będą mieli dostęp do bardziej sformalizowanych danych - UBCs publikują raporty okresowe według standardu swojego sektora. Celem projektu jest stworzenie systemu do generowania UBCs, które będą mogły funkcjonować w świecie tradycyjnego pieniądza, będąc zarazem strukturą zdecentralizowaną. Pierwszy prototyp UBC powinien zostać zakończony w 3 kwartale 2018 roku.

Autor: Bartosz Cywiński, SYNERGA.fund S.A.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.