Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rozwód kościelny - nowa droga życia wymaga domknięcia starych spraw

17-04-2024, 11:17

Katolicy oraz katoliczki w Polsce jak i na całym świecie zawierają małżeństwa kościelne, które czasami - z różnych powodów - chcą potem unieważnić. By do tego doszło, potrzebna jest profesjonalna kancelaria kanoniczna, która pomoże nam w tej skomplikowanej sytuacji. Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego jest możliwe, ale wymaga dość długiego i żmudnego postępowania przed odpowiednimi sądami kościelnymi.

Rozwód kościelny - nowa droga życia wymaga domknięcia starych spraw

Przyda nam się tutaj na pewno adwokat kościelny, który sprawi, by wszelkie działania z zakresu prawa kanonicznego, przebiegły zgodnie z procedurami obowiązującymi w takim postępowaniu. Warszawa, Gdańsk a może Konin - wszędzie tam możemy z powodzeniem przeprowadzić unieważnienie małżeństwa kościelnego, o ile zostaną spełnione odpowiednie przesłanki. Rozwód kościelny nie jest końcem świata - czasami po prostu nie da się go uniknąć. Warto to zrobić tak, by wszystko przebiegło sprawnie oraz z poszanowaniem praw obydwojga małżonków.

Kancelaria kanoniczna w Warszawie - stwierdzenie nieważności małżeństwa

Do stwierdzenia nieważności małżeństwa zawartego w kościele, konieczne będzie zgromadzenie dokumentacji zbliżonej do tej, jaką przedstawia się w trakcie rozwodów przed sądami państwowymi. Adwokat kościelny pomoże nam w takim przygotowaniu się do postępowania w celu unieważnienia ślubu kościelnego, by przyniosło ono oczekiwany przez nas skutek. Jeśli więc mieszkamy w Warszawie lub jej okolicach, to przyda nam się tutaj profesjonalna kancelaria kanoniczna, która przestrzega zasad nauki oraz praw panujących w kościele katolickim. Kompleksową pomoc, jeśli chodzi o unieważnienie ślubu kościelnego, otrzymamy za pośrednictwem witryny: www.kancelaria.furmanczuk.pl.

Rozwód kościelny - kancelaria prawa kanonicznego, na którą można liczyć w trudnej sytuacji

Nieważność małżeństwa zawartego przed Bogiem można obecnie stwierdzić np. na podstawie papieskiego dokumentu z 2015 roku - "Mitis Iudex Dominus Iesus". Zezwala on w konkretnych okolicznościach na postępowanie skrócone przed sądem kościelnym, trwające zaledwie czterdzieści pięć dni. Taki proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa jest bardzo postępowym rozwiązaniem, dopasowanym do obecnych czasów. Orzeczenie nieważności małżeństwa nie jest najprzyjemniejszym momentem w życiu człowieka, ale czasem jest jedynym wyjściem z danej sytuacji. Prawo kanoniczne w określonych przypadkach pomoże nam w unieważnieniu sakramentu małżeństwa. Warto więc pamiętać o potencjalnym procesie o stwierdzenie nieważności takiego związku, którego uzupełnieniem będzie zwykły rozwód cywilny.

Kancelaria Prawa Kanonicznego Magdalena Furmańczuk

Biuro w Warszawie:
ul. Nowogrodzka 62C, 02-002 Warszawa

Biuro w Zamościu:
ul. P.S. Wyszyńskiego 4, 22-400 Zamość

Telefon: +48 662 277 990

Strona WWW:
https://www.kancelaria.furmanczuk.pl/

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *