RIM ma problemy z kolejną nazwą

25-12-2011, 10:48

Tym razem Research In Motion zostało pozwane za wykorzystywanie nazwy "BBM" dla swojego komunikatora BlackBerry Messenger.

Korporacja BBM Canada złożyła w sądzie pozew przeciwko kanadyjskiemu producentowi smartfonów, domagając się zaprzestania wykorzystywania skrótu "BBM".

Czytaj także: Angry Birds teraz również dla PlayBooka

BBM jest używane najczęściej jako skrócona nazwa komunikatora BlackBerry Messenger, jednej z najbardziej charakterystycznych aplikacji smartfonów od Research In Motion. Narzędzie jest szczególnie chętnie wykorzystywane podczas różnego rodzaju protestów, ze względu na funkcję szyfrowania przesyłanych wiadomości.

- Musimy być praktyczni, oni działają na całym świecie, a my nie - powiedział Jim MacLeod z BBM Canada. - Nie jesteśmy przygotowani do tego, by po prostu porzucić naszą nazwę. Research In Motion broni się z kolei, zwracając uwagę na to, że nazwa BBM jest jednym z jej głównych znaków rozpoznawczych, a sam komunikator może się pochwalić około 50 milionami aktywnych użytkowników.

Warto zauważyć, że BBM Canada wykorzystuje w nazwie ciąg "BBM" już od niemal 50 lat, choć jest znacznie mniejszą firmą niż kanadyjski producent smartfonów. Roczne przychody BBM Canada wynoszą około 50 milionów dolarów, przy ponad 5 miliardach RIM w samym ostatnim kwartale.

Czytaj także: Posiadacze BlackBerry chcą iPadów


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy