RIM: Już 100 milionów smartfonów BlackBerry

25-06-2010, 16:29

W ciągu pierwszego kwartału firma RIM dostarczyła na rynek stumilionowy smartfon BlackBerry. Ponad połowa z tych 100 milionów smartfonów została dostarczona w ciągu ostatnich 18 miesięcy, co obrazuje globalną tendencję wzrostową marki BlackBerry.

IDC sklasyfikowało ostatnio RIM jako jednego z 5 największych światowych producentów telefonów komórkowych. RIM, intensywnie wzmacniając swoją pozycję na rynku konsumenckim, pozostaje również liderem wśród odbiorców korporacyjnych, czego dowodem jest fakt, że ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500 korzysta z rozwiązań BlackBerry.

>> Czytaj też: McAfee: rekordowe wyniki finansowe

- W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011 RIM osiągnął znaczący wzrost zysków i dostarczył na rynek rekordową liczbę 11,2 mln urządzeń, w tym stumilionowy smartfon BlackBerry – powiedział Jim Balsillie, Co-CEO w firmie RIM. - Zamierzamy dalej koncentrować się na globalnym rozwoju i wierzymy, że bogate portfolio nowych produktów BlackBerry, które pojawią się na rynku w nadchodzących miesiącach będzie dla nas szansą przyspieszenia rozwoju RIM w drugiej połowie roku fiskalnego 2011 – dodaje.

Sonda
RIM zachowa tendencje wzrostowe w kolejnym kwartale?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Przychód za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011 RIM wyniósł 4,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do 3,42 mld dolarów w tym samym kwartale poprzedniego roku. Dla porównania firma Apple w analogicznym okresie, sprzedając konkurencyjne urządzenie - iPhone’a, uzyskała przychód rzędu 5,4 mld dolarów.

Firma Research In Motion w pierwszym kwartale br. zarejestrowała 4,9 miliona nowych użytkowników. Na koniec kwartału całkowita liczba kont użytkowników BlackBerry wyniosła 46 milionów, co stanowi wzrost o 60% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

>> Czytaj też: Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7

Przewidywany przychód za drugi kwartał roku fiskalnego 2011, który zakończy się 28 sierpnia 2010 roku wyniesie od 4,4 do 4,6 mld dolarów. RIM planuje również otworzyć od 4,9 do 5,2 mln nowych kont oraz dostarczyć na rynek od 11,6 do 12,1 mln smartfonów BlackBerry.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy