Restauracje przyjazne dzieciom — jak wybrać lokal na rodzinny obiad?

31-10-2018, 06:32

Rodzinne wyjście do restauracji jest doskonałą okazją do tego, aby odkrywać nowe miejsca oraz smaki. Taki obiad może być prawdziwą przyjemnością. Jednakże jeśli w rodzinie są dzieci, to należy wybierać lokale, które są przyjazne najmłodszym. Wtedy mamy pewność, że wszyscy – nie tylko dorośli – będą się doskonale bawić.

mat partnera

Podobnie sprawa ma się, kiedy wybieramy restaurację na uroczystość taką jak chrzciny, komunie czy wesela i wiadomo, że wśród gości znajdą się najmłodsi członkowie rodziny. Na co więc warto zwrócić uwagę, poszukując restauracji odpowiedniej dla tych całkiem małych i nieco starszych dzieci?

Na wstępie należy sobie uświadomić, że nie każde miejsce jest zainteresowane przygotowaniem udogodnień dla maluchów. I nie ma w tym nic złego. Część lokali kieruje swoją ofertę do rodzin i jest żywo zainteresowana ułatwieniem ich wizyt. Istnieją także miejsca, które swoje usługi kierują do innego typu klienta i to jest zupełnie normalne. Dobra restauracja cechuje się tym, że zna klienta, który ją odwiedza i do niego dopasowuje ofertę dań oraz wyposażenie lokalu.

Ale wracając do ułatwień i udogodnień. Czego warto poszukiwać w restauracjach przyjaznych dzieciom?

Menu dla najmłodszych

Znajdują się w nim najczęściej potrawy, które większość dzieci uwielbia. Może być to zarówno klasyczny rosół, zupa pomidorowa, panierowane kotleciki, frytki, naleśniki czy makaron z serem. Jest to ukłon w stronę rodziców małych niejadków, których nie brakuje. Część restauracji w dziecięcym menu zawiera także potrawy wegetariańskie. Dania dla maluchów najczęściej podawane są w budzący zainteresowanie sposób lub na kolorowych talerzach. Co ważne posiłki dla dzieci mają także odpowiednią, dostosowaną do możliwości najmłodszych wielkość – podkreśla obsługa Restauracji Zacisze znajdująca się w Gdańsku. Jednak nie tylko Gdańsk może się poszczycić takim otwarciem na rodziny z pociechami.

Specjalne krzesełka dla dzieci

Obecność odpowiedniego krzesełka dla maluchów znacznie ułatwia jego usadzenie przy stole i zapewnia właściwy poziom bezpieczeństwa. Dzięki niemu rodzice nie muszą się stresować, tym jak posadzić dziecko tylko mogą cieszyć się beztroskim czasem spędzonym w gronie rodzinnym. Na szczęście obecnie większość lokali posiada takie krzesełka na wyposażeniu. Dlatego, jeśli nie widzimy ich w zasięgu wzroku, to warto dopytać o nie obsługę restauracji jeszcze zanim złożymy zamówienie, abyśmy w razie czego mogli jeszcze bez przeszkód zmienić lokal. Można również wcześniej dopytać o to telefonicznie.

Kącik z zabawkami

Rodzice i opiekunowie oczekują, że restauracja dla dzieci zapewni nie tylko osobne menu i miejsce do bezpiecznego spożywania posiłków, ale także kącik czy salę do zabawy. Takie rozwiązanie daje rodzicom chwilę wytchnienia a maluchom rozrywkę w nowym otoczeniu. Miejsce do zabawy dla dzieci najczęściej wyposażone jest w różnego rodzaju zabawki, książeczki, kolorowanki czy gry.

Zdarza się również że można skorzystać z większej, oddzielnej przestrzeni będącej mini placem zabaw. W takiej sytuacji można znaleźć tam większe elementy takie jak basenik z kolorowymi kulkami czy małą zjeżdżalnię. Sala zabaw ma jednak swoje minusy, rodzice często boją się zostawiać pociechy bez opieki. Rozwiązaniem na to jest pokój zabaw umieszczony za szybą. To coraz częstsza praktyka w lokalach, które nastawione są na obsługę rodziców z dziećmi. Jeśli lokal posiada salę zabaw, to bardzo często umożliwia także urządzenie specjalnej imprezy dla dzieci np. z okazji urodzin malucha połączonej z zabawami w towarzystwie animatora.

Przewijak i miejsce do karmienia najmłodszych

Coraz częściej w damskich toaletach pojawiają się przewijaki. Jednak daleko nam jeszcze do tego, aby znajdowały się one w każdej restauracyjnej toalecie. Dlatego, jeśli mamy bardzo małe dziecko to przed wyjściem na rodzinny obiad warto telefonicznie sprawdzić, czy lokal posiada takie wyposażenie. Jeśli zaś chodzi o specjalne miejsce przeznaczone do karmienia, to nadal jest to rzadkość w polskich restauracjach. Gdy jednak znajdziemy taki lokal, to możemy mieć pewność, że to restauracja prawdziwie przyjazna rodzinom z dziećmi.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: