Remont starego budynku – czy taki pomysł jest opłacalny?

21-08-2019, 08:18

Stare budynki mają wiele uroku i często stoją w atrakcyjnych miejscach. Kiedy nie są drogie, pojawia się chęć zakupu. Będą jednak wymagać remontu

opinia techniczna budynku

Zawsze potrzebny jest remont, choćby tylko po to, by przystosować wnętrze do swoich potrzeb. Jeśli stan techniczny domu jest dobry, to nie będą to duże koszty. Mając przed oczyma opinię techniczną budynku, można to będzie ocenić.

Zalety i wady remontu starych budynków

Nabycie starego budynku kosztuje mniej niż budowa nowego. Nawet, jeśli doliczy się koszty remontu, to jest to zazwyczaj tańsza inwestycja. Jeśli opinia techniczna budynku wypadła dobrze, to właściwie nie ma się, co dalej zastanawiać. Warto zdecydować się na zakup i remont, tym bardziej, że zyski są i inne. To posiadanie domu o dużym uroku i możliwość wprowadzenia się od razu.

Wadą jest sama konieczność dokonywania zmian. W nowym budynku można mieć wszystko od razu idealnie. To jednak nic w porównaniu z tym, że prace mogą ciągnąć się bardzo długo. Może być konieczne zrobienie więcej, niż początkowo się wydawało. Planowany budżet trzeba będzie mocno podwyższyć. Takich niespodzianek trzeba unikać.

Opinia techniczna budynku dla oceny opłacalności

Co innego, jeśli trzeba zmienić coś wewnątrz, wymienić okna czy zrobić nową elewację. A co innego, kiedy ściany są mocno zniszczone czy więźba dachowa jest do wymiany. Wykonana przez osobę uprawnioną opinia techniczna budynku jest pomocna. Taka osoba obejrzy budynek, przejrzy dostępną dokumentację i wyda swoją opinię. Zakres prac będzie znany, więc będzie można oszacować koszt remontu. Koszt ten zawsze jest nieco wyższy, niż się zakłada. Jednak dzięki uzyskaniu opinii technicznej od eksperta uniknie się poważnych i kłopotliwych niespodziewanych prac.

Całkowity koszt mógłby okazać się wyższy niż budowa domu od podstaw. Opinia techniczna budynku chroni przed wejściem w nieopłacalną inwestycję. Trzeba ją zyskać przed dokonaniem zakupu nieruchomości. Samodzielna ocena stanu budynku nie zawsze jest trafna. By wiedzieć, co trzeba zmienić, trzeba mieć wiedzę, której przeciętny człowiek nie ma.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: