Rekordowy spadek Western Digital

29-04-2012, 16:26

Akcjonariusze bardzo chłodno przyjęli informacje Western Digital o niskich cenach podzespołów, co powiązane jest bezpośrednio również z mniejszymi marżami i zyskami koncernu. Konkurencyjne firmy radzą sobie przy tym znacznie lepiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dyrektor generalny Western Digital John Coyne przyznał, że ceny urządzeń były w pierwszym kwartale tego roku tańsze niż oczekiwali tego analitycy. Przedstawiciel firmy tłumaczy, że wymuszone jest to skalą operacji związanych z restrukturyzacją po powodzi w ubiegłym roku.

Czytaj także: Dyski twarde droższe niemal o połowę

Cena walorów znanego producenta dysków twardych spadła pod koniec tygodnia na nowojorskiej giełdzie aż o 14% do 37,93 dolara. Warto zauważyć, że była to największa strata w przypadku tej spółki od 2004 roku.

Spadek cen podzespołów oznacza również słabszą kondycję koncernu, którego dyski cieszą się najwyraźniej mniejszym zainteresowaniem niż jeszcze kilka miesięcy temu. Niezwykle istotna jest przy tym również zupełnie inna pozycja konkurentów. Dyrektor generalny firmy Seagate zapewniał niedawno, że "ceny pozostają dość stabilne", a zatem nie można mówić o problemach całego rynku.

Seagate opublikowało niedawno raport, w którym donosi o zyskach znacznie lepszych niż przewidywali analitycy. Przychody firmy w ostatnim kwartale wzrosły o 17,7% do 3,2 miliarda dolarów. Znacznie zyskały przy tym również marże brutto producenta, które w ostatnim kwartale wynosiły 31,6%.

Czytaj także: HP: Google i Facebook mają zbyt mało dysków twardych


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.