Ranking bezpieczeństwa sieciowego w UE

21-03-2018, 20:50

Polska znajduje się nadal poza pierwszą 20 najbezpieczniejszych krajów Europy w rankingu bezpieczeństwa sieciowego. Gdzie jest bezpieczniej?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nasz kraj znajduje się dopiero na 22 pozycji w Europie w rankingu bezpieczeństwa sieciowego - informują analitycy firmy Check Point Software Technologies. Przestępcy coraz częściej korzystają z tzw. cryptominers, wykorzystujących nawet 65% mocy obliczeniowej procesorów w naszych komputerach. Według danych Check Point 42% organizacji na całym świecie zostało zainfekowanych tym złośliwym oprogramowaniem.

Najbezpieczniejszym krajem w lutym ponownie okazał się Lichtenstein (10,4 punktu w indeksie zagrożeń). Na kolejnych pozycjach znalazły się Cypr (28,9) oraz Norwegia (29,3). Najbardziej zagrożonymi państwami są obecnie Estonia (76,8) oraz Macedonia (76).

Badaczom udało się wykryć aż trzy różne warianty cryptominers. Podczas gdy Coinhive utrzymał pierwsze miejsce infekując nawet jedną piątą organizacji na całym świecie, Cryptoloot awansował na drugie miejsce po podwojeniu globalnej infekcji z 7% w styczniu do 16% w lutym. Zestaw Rig Exploit Kit zajął trzecie miejsce, a jego zakres infekcji osiągnął 15% wszystkich organizacji. W Polsce sytuacja nieznacznie się różni. Najpopularniejszym typem malware jest kampania malvertisingowa Roughted, która awansowała z trzeciej na pierwszą pozycję. Na drugim miejscu ulokował się światowy lider – Coinhive, a podium zamyka Necrus, będący jednym z największych botnetów na świecie.

Od ostatnich czterech miesięcy, tzw. „cryptomining malware” jest stale rosnącym zagrożeniem dla organizacji. Oprócz spowolnienia pracy komputerów i serwerów, ma możliwość wykonywania innych szkodliwych działań po wejściu do systemu.

Źródło: Check Point Software TechnologiesSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.