Przyjaznynet - UKE i F-Secure uczą bezpiecznego korzystania z internetu

30-03-2010, 23:11

Nowy serwis Przyjaznynet.pl skierowany jest do osób korzystających z internetu i poszukujących informacji o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Celem wspólnego przedsięwzięcia UKE i F-Secure jest przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz zapoznanie dzieci i rodziców z podstawowymi informacjami o rozsądnym zachowaniu online.

Przyjaznynet.pl to baza wiedzy i dobrych praktyk przedstawionych użytkownikom internetu w przystępny, zrozumiały sposób. W serwisie znajdziemy szereg informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci WWW, skierowanych zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych.

Na stronie głównej znalazły się materiały przeznaczone dla dzieci, aby nie musiały one ich szukać, klikając w różne miejsca. Najmłodsi znajdą na portalu kreskówki oraz grę, których zadaniem jest przybliżenie im tematów związanych z zagrożeniami oraz ochroną komputera.

>> Czytaj też: Microsoft i Orange uczą dzieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu

Przyjaznynet.pl
fot. - Przyjaznynet.pl
Z kolei w zakładce „Warto wiedzieć” znaleźć można informacje dotyczące ochrony rodzicielskiej, bezpieczeństwa w sieci, jak również wyjaśnienie definicji słów: phishing, firewall, spam itp. Kolejne zakładki to m.in. rozszerzenie informacji o ochronie rodzicielskiej, opis przyznawanych operatorom telekomunikacyjnym certyfikatów UKE, dział zawierający aktualności Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu oraz zakładka „Pytania”, w której każdy może zadać pytanie dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.

- Uważamy, że internetu nie należy się bać. Niemniej świat wirtualny nie różni się aż tak bardzo od realnego, dlatego w sieci można natknąć się na osoby chcące wyłudzić bądź ukraść ważne i poufne informacje, pieniądze czy wykorzystać naiwność dzieci. Z tego powodu firma F-Secure chętnie wspiera działania edukacyjne mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa – tłumaczy Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure.

Na stronie Przyjaznynet.pl można również znaleźć numery telefonów oraz adresy stron internetowych fundacji i organizacji zajmujących się ochroną dzieci w internecie.

>> Czytaj też: UE: Blokowanie stron pedofilskich i karanie "oglądania"


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag współpracatag UKEtag nowe stronytag F-Securetag edukacja
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930