Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przelew wewnętrzny (nie)natychmiastowy

29-10-2010, 19:04

Aż 12 banków nie pozwala na natychmiastowe przelewy wewnętrzne w nocy, a 8 z nich w dni wolne od pracy – wynika z badań Expandera.

Sonda
Czy masz problemy z przelewami w weekendy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie robię przelewów w weekendy
wyniki  komentarze

Problemy z przelewami pojawiają się, gdy odbiorca nie ma konta w tym samym banku, co nadawca. Zwykle takie przelewy trwają jeden dzień pracujący – zwraca uwagę Expander – dlatego przelew wykonany w piątek wieczorem dotrze dopiero w poniedziałek rano. Co z przelewami wewnętrznymi? Tutaj też nie jest kolorowo.

>> Czytaj też: Oszustwo "za pobraniem"? Możesz zablokować przelew

Zdaniem Expandera, aż 8 przebadanych banków nie pozwala na to, by zrealizować przelew wewnętrzny w dni wolne od pracy i w nocy. Z kolei jeden z większych – BZ WBK – oraz kolejne trzy nie wykonują zleceń w nocy, a 17 innych pozwoli na realizację non-stop: za dnia, w nocy i w święta.

Przelewy wewnętrzne w kilkunastu bankach wg Expander
fot. - Przelewy wewnętrzne w kilkunastu bankach wg Expander
Jeśli zaś chodzi o zakupy, należy kierować się możliwościami, jakie dają sklepy internetowe pod względem płatności. Tzw. szybkie płatności to nic innego, jak przelewy wewnętrzne, w przeciwieństwie do zewnętrznych realizowane są natychmiast w 17 bankach. „Szybkie płatności” to m.in.: „mTranser” w mBanku, „Płacę z iPKO” w PKO BP czy „Pekao24Przelew” w Pekao SA. Problem polega na tym, że klient musi posiadać konto w jednym z banków oferujących takie płatności.

>> Czytaj też: Przelewy zagraniczne w mBanku

Podobne badanie w czerwcu br. zrealizował serwis Kiedykasa.pl, który podał, że natychmiastowych przelewów dokonuje 14 banków (17 wg Expandera).

Przelew zewnętrzny nie zawsze musi trwać długo. Na rynku istnieją kalkulatory, które wskazują orientacyjną datę otrzymania przelewu przez odbiorcę. Jednym z opisywanych w Dzienniku Internautów jest system opierający się tabelach sesji ELIXIR i tabelach sesji banków.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Uwaga na halloweenowe psikusy