Przejęcie McAfee zakończone

01-03-2011, 23:13

Intel, największy na świecie producent procesorów, poinformował w komunikacie prasowym o zakończeniu procesu przejmowania firmy McAfee oferującej rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

Intel ogłosił zamiar przejęcia firmy McAfee w sierpniu zeszłego roku. Wartość tej transakcji to 7,7 mld dolarów - byłaby to największa akwizycja producenta procesorów w jego 42-letniej historii. Wymagane było uzyskanie zgód regulatorów rynku, w tym najważniejszych - ze Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Waszyngton przychylił się do wniosku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, Brukselę trzeba było przekonywać dłużej. Ostatecznie jednak, 26 stycznia, wyraziła ona zgodę.

>> Czytaj także: Intel: 2010 najlepszym rokiem w historii

Sonda
Korzystam z usług/produktów
  • Intela
  • McAfee
  • obu firm
  • żadnej z nich
wyniki  komentarze

Producent poinformował wczoraj w komunikacie prasowym, że proces przejmowana McAfee został zakończony. Firma będzie dalej oferować produkty i usługi pod własną marką, a pierwsze wspólne projekty ujrzą światło dzienne w drugiej części roku. Intel zapowiada całkowicie nowe podejście do zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz zwalczaniem potencjalnych zagrożeń.

Zdaniem obu firm jest ono konieczne, gdyż obowiązujące obecnie nie w pełni przystosowane jest do zagrożeń wynikających z szybko rosnącej liczby urządzeń podłączonych do internetu, w tym komputerów, telefonów komórkowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych czy bankomatów. Potrzebne są kompleksowe rozwiązania w zakresie oprogramowania, sprzętu oraz usług.


Źródło: Intel, Dziennik Internautów
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag McAfeetag Intel
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy