Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przegląd wydarzeń ze świata biznesu (17-24 lipca 2015)

25-07-2015, 12:16

Skrót wiadomości biznesowych z mijającego tygodnia. Przeczytacie dzisiaj m.in. o powrocie PayPala na giełdę, kradzieży danych użytkowników z serwisu randkowego, a także o nowościach w YouTubie oraz BlackBerry.

robot sprzątający

reklama


Oto, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu w świecie biznesu.

17 lipca

Prokurator generalny stanu Massachusetts wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie wypełniania przez firmy Uber oraz Lyft postanowień ustawy o równym dostępie do usług dla osób niepełnosprawnych. Chodzi o osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz niewidome. Wcześniej skargi w tej sprawie wnosiły organizacje reprezentujące osoby niepełnosprawne.

18 lipca

Chiński bank centralny wydał zbiór wskazówek dla instytucji finansowych, których celem jest promocja ich działalności w internecie. Dotyczą one usług bankowych oraz ubezpieczeniowych. ma to być odpowiedź na ekspansję online instytucji spoza sektora finansowego.

20 lipca

Po dziesięciu latach nieobecności na indeks giełdowy Nasdaq powrócił PayPal. Jest to efekt wydzielenia z eBaya. W ponownym debiucie akcje firmy podrożały o 11 proc. (do 42,55 dolarów), a kapitalizacja firmy wyniosła 52 miliardy dolarów.

Serwis randkowy Ashley Madison padł ofiarą cyberprzestępców. Mieli oni ukraść bazę danych wszystkich użytkowników serwisu, a jest ich około 37 milionów w ponad 50 krajach. Sprawa jest o tyle delikatna, że jest to serwis przeznaczony dla osób pozostających w związkach małżeńskich i zachęca on do zdrady.

21 lipca

Huawei, czwarty największy producent smartfonów, poinformował, że w pierwszej połowie 2015 roku dostarczył 48,2 mln urządzeń, o 39 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

22 lipca

YouTube zatrudnił Susanne Daniels, jedną z byłych dyrektorów MTV. Jej zadaniem będzie stworzenie serialu internetowego.

Koreańska firma LG Display poinformowała, że wyda 1,05 biliona wonów (3,4 mld złotych) na budowę fabryki wyświetlaczy OLED. Inwestycja ma zacząć się w trzecim kwartale tego roku, a zakończyć w drugim kwartale roku 2017.

BlackBerry kupuje firmę AtHoc, zapewniającą komunikację w sytuacjach kryzysowych. Wśród jej klientów są m.in. Departament Obrony, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także szereg firm z branży IT. Kanadyjczycy chcą dzięki temu przejęciu zwiększyć swoje przychody w segmencie BlackBerry messaging.

23 lipca

Uber został pozwany do sądu przez zrzeszenie taksówkarzy z kanadyjskiego miasta Toronto. Domagają się oni odszkodowania w wysokości 400 mln dolarów kanadyjskich (ok. 1,2 mld złotych), a także wydania przez sąd zakazu działalności firmy na terenie prowincji Ontario.

24 lipca

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez Nokię firmy Alcatel-Lucent. Uznała ona, że pomimo faktu, że po połączeniu firmy będą miały na niektórych rynkach ponad 30-procentowy udział, nie będzie to stanowiło zagrożenia dla konkurencji. Przejęcie o wartości 15,6 mld euro zostało ogłoszone w kwietniu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *