Przegląd roku na Facebooku. Jak nie dać się prześwietlić każdemu

13-12-2012, 14:04

Niektórzy biją na alarm, że nowo udostępniona funkcja na Facebooku może naruszać prywatność użytkowników. Nie panikuj - zobacz, jak łatwo to ogarnąć.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Od wczoraj użytkownicy Facebooka mogą zobaczyć na osi czasu odnośnik do wybranych automatycznie „najważniejszych momentów” swego życia:

Facebook zachęca: Zobacz swój przegląd 2012 roku

Wystarczy zresztą odwiedzić stronę www.facebook.com/yearinreview, by dowiedzieć się, jakie wydarzenia Facebook uznał za najważniejsze dla nas. Chciałbyś podejrzeć przegląd roku przygotowany dla któregoś z Twoich znajomych? Nie ma sprawy - do podanego wyżej odnośnika dopisz ukośnik (z ang. slash), a za nim nazwę użytkownika.

Naruszenie prywatności? Nie, bo zobaczysz tylko te statusy i zdjęcia, które widziałbyś, przeglądając oś czasu w sposób standardowy. Przykładowo, nie będąc znajomym danego użytkownika, nie zobaczysz treści udostępnionych tylko jego znajomym.

Jak zadbać o swoją prywatność

Istnieje możliwość udostępnienia przygotowanego przez serwis przeglądu wydarzeń na swojej osi czasu. Można wtedy wybrać, kto go zobaczy. Zanim klikniemy Udostępnij, warto rozwinąć znajdujące się obok menu i wskazać grono odbiorców:

Udostępnianie przeglądu wydarzeń tylko swoim znajomym

Nieopatrznie udostępniłeś swój przegląd roku zbyt wielu osobom? Można temu zaradzić. Wystarczy odszukać go na osi czasu i zmienić ustawienia prywatności:

Zmiana wcześniejszych ustawień

Nie pamiętasz, co kiedy publikowałeś na Facebooku i na wszelki wypadek chciałbyś za jednym zamachem ograniczyć grono odbiorców starszych postów? To też można zrobić. Kliknij strzałkę na niebieskim pasku tytułowym serwisu, by rozwinąć menu, następnie wybierz Ustawienia prywatności. Na nowo otwartej stronie odszukaj opcję Zarządzaj widocznością starszych postów.

Ograniczanie grona odbiorców starszych postów na Facebooku

Jeżeli skorzystasz z tego narzędzia, treści udostępnione wcześniej znajomym znajomych oraz publicznie zostaną zmienione na widoczne tylko dla znajomych. Gotowe!

Zobacz także, jak usunąć ze swego profilu niechciane „polubienia” oraz aplikacje.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.