Apple już przegrało wojnę z Androidem? Statystyki nie kłamią...

13-12-2012, 13:14

iOS czy Android? Niestety znów nie mamy dobrych informacji dla fanów firmy Apple...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W rozmowie z serwisem Bloomberg były dyrektor generalny Google Eric Schmidt nie stronił od komentarzy na temat firmy Apple (kiedyś zasiadał w jej radzie nadzorczej). Jego zdaniem walka między mobilnymi platformami jest już praktycznie zakończona.

Platformy mobilne

Udziały platform mobilnych w rynku (fot. IDC/CNET).

Android już wygrał?

Zdaniem Schmidta obecnie podział rynku urządzeń mobilnych przypomina ten, który 20 lat temu panował na komputerach PC. Wtedy właśnie Apple konkurowało z Microsoftem i jak dziś już doskonale wiemy, firma z Cupertino zdołała zainteresować tylko niewielki procent wszystkich posiadaczy komputerów osobistych.

Sonda
Android już wygrał z iOS?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Prezes Google uważa, że również walka między mobilnymi platformami jest zakończona, oczywiście wskazując jako zwycięzcę Androida. Choć w tej wypowiedzi trudno doszukać się obiektywizmu, raporty niezależnych firm nie pozostawiają już jednak wątpliwości.

Według IDC obecnie aż 75% wszystkich nowych smartfonów trafiających do sklepów jest wyposażonych w Androida, natomiast urządzenia z iOS w tym rankingu stanowią zaledwie 14,9%. Mimo wszystko warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, Apple może się pochwalić znacznie większymi marżami. Nie jest to więc raczej zwiastun problemów dla firmy założonej przez Jobsa i Wozniaka...


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.