Przedsiębiorcy stawiają na architektów wnętrz

02-07-2019, 17:04

Kultura organizacyjna, warunki zatrudnienia oraz wymagania klientów nieustannie ewoluują. Nowoczesne firmy, podążające za aktualnymi trendami i stawiające na jakość oraz utrzymanie najlepszych pracowników i nawiązywanie długofalowych, trwałych relacji z klientami, nie mogą przejść obojętnie obok korzyści, jakie ich działalności może przynieść profesjonalne projektowanie wnętrz. W Pracowni Projektowej Fresko wiemy, jak wielką moc ma aranżacja wnętrz i skutecznie uwalniamy ją w taki sposób, aby kompleksowo wspierać firmy w osiąganiu celów.

Na co zwracają uwagę klienci

Oryginalny, niepowtarzalny, dostosowany do możliwości i wymagań klientów, odpowiadający obowiązującym normom prawnym i trendom. Ergonomiczny, funkcjonalny, stanowiący wsparcie dla biznesu. Taki powinien być projekt wnętrza. Biuro projektowe Fresko, przygotowując koncepcję lokalu, zwraca uwagę na wszystkie te elementy. Zadaniem architekta wnętrz jest nie tylko stworzenie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni, ale przede wszystkim pomoc w odnalezieniu kompromisu pomiędzy atrakcyjnym designem, wymogami administracyjno – prawnymi dla konkretnego lokalu a preferencjami oraz możliwościami finansowymi inwestora.

Branże, w których wystrój wnętrz jest szczególnie istotny

Niezależnie od branży, przedsiębiorcy chcący rozwijać biznes na niezwykle konkurencyjnym rynku, powinni zwrócić uwagę na wygląd i funkcjonalność lokali, w których prowadzą działalność. Dotyczy to wszystkich przestrzeni, zarówno tych, które stwarzają pracownikom odpowiednie warunki do pracy, jak i tych, które są miejsce prezentacji i sprzedaży produktów lub usług.

salon sprzedaży

W niektórych branżach aranżacja wnętrz to jeden z najważniejszych filarów sukcesu. Przykładem może być między innymi sektor HORECA oraz przestrzenie biurowe firm, chcących zatrzymać w swoich szeregach najlepszych specjalistów w branży. Efektowne projekty hoteli z basenem, nowoczesne projekty biur czy oryginalne, odpowiadające potrzebom klientów projekty kawiarni, barów, klubów i pubów leżą u podstaw sukcesu biznesu.

Restauracje i kluby

W Pracowni Projektowej Fresko wiemy, że stworzenie intrygującego, przyjaznego, spełniającego wymagania klientów lokalu, jest zadaniem wymagającym kompleksowego podejścia. Projektowanie restauracji to poszukiwanie złotego środka i zapewnienie kompromisu pomiędzy zaspokojeniem potencjalnych potrzeb gości, ergonomią, wystrojem a maksymalizacją przychodów z działalności lokalu.

Hotele

Projektowanie hoteli to proces niezwykle złożony oraz wieloetapowy. Najważniejsze jest to, aby aranżacje wnętrz hoteli były efektem przemyślanych koncepcji, biorących pod uwagę potrzeby klientów oraz pracowników, wymogi administracyjno – prawne i kwestie wizerunkowe.

Warto pamiętać, że projekty hoteli to nie tylko projekty pokoi hotelowych, ale także aranżacja miejsc takich jak kuchnia hotelowa czy basen. Obiekty noclegowe nie służą już tylko i wyłącznie do spędzenia jednej lub kilku nocy. Są atrakcją samą w sobie, a ich prestiż skutecznie podwyższają dodatkowe atrakcje. Wybierając hotel, klient zwraca uwagę nie tylko na komfortowo urządzony pokój, ale także na ofertę gastronomiczną, rozrywkową i sportową obiektu.

strefa spa

Projekty hoteli SPA obejmują stworzenie koncepcji strefy, w której klienci obiektu będą mieli warunki do relaksu i odnowy biologicznej. Profesjonalne projekty basenów pozwalają uniknąć problemów, związanych z funkcjonowaniem instalacji, zapewniają użytkującym je osobom maksymalny komfort i bezpieczeństwo oraz są łatwe w obsłudze.

Atrakcyjne biuro prestiż firmy i komfort pracowników

Ogromne biura open space, gdzie priorytetem było upchanie na dostępnej powierzchni jak największej ilości stanowisk pracy, to już przeszłość. W Pracowni Projektowej Fresko tworzymy projekty biur, dzięki którym powstają przestrzenie sprzyjające powstawaniu innowacyjnych pomysłów i twórczych rozwiązań. Nie istnieje projekt biura, który byłby idealny dla każdej firmy. Są jednak pewne elementy wspólne dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od sektora, w którym ono działa.

Bez względu na to, czy pracownicy wykonują pracę kreatywną, zadania analityczne, wymagające najwyższego skupienia, czy pracę fizyczną, w siedzibie firmy powinna znaleźć się strefa relaksu. To miejsce, które w wymierny sposób wpływa na motywację i efektywność pracy całego zespołu, oraz odgrywa dużą rolę podczas rekrutacji nowych pracowników, jako jeden z pozapłacowych czynników, zachęcających do dołączenia do przedsiębiorstwa.

sala konferencyjna

Projekt biura firmy najczęściej obejmuje również sale konferencyjne. Projekty sal konferencyjnych wpływają nie tylko na efektywność pracy i ilość wytwarzanych w ich przestrzeniach kreatywnych pomysłów, ale są również wizytówką firmy i mogą zbudować jej prestiż w oczach klienta. Aranżacja biura stanowi jeden z elementów budowania profesjonalnego wizerunku firmy.

Zainteresowanie ofertą biur projektowych nieustannie rośnie

Na niezwykle konkurencyjnym rynku, zarówno pracownika, jak i produktów i usług, przedsiębiorstwa szukają usprawnień we wszystkich obszarach działalności. Inwestycja w profesjonalny projekt lokalu usługowego, gastronomicznego, hotelowego lub po prostu siedziby firmy, zwraca się szybko. Nie tylko pod względem finansowym, ale również pod względem wizerunkowym i lojalnościowym. Projektowanie biur czy aranżacja hoteli to zadanie, które warto powierzyć profesjonalistom, z uwagi na wielowymiarowość całego procesu.

gabinet prezesa

Pracownia Projektowa Fresko skupia zespół specjalistów, którzy mają doświadczenie w tworzeniu koncepcji różnorodnych wnętrz, dla przedsiębiorstw, funkcjonujących w różnych branżach. Biuro projektowe oferuje nie tylko dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia projektantów. Warto wspomnieć również o tym, że biuro posiada bazę sprawdzonych fachowców, sklepów i hurtowni, co pozwala na oszczędzić czas, nerwy oraz bardzo często - pieniądze. Dzięki współpracy z biurem projektowym inwestycja przebiega znacznie szybciej i sprawniej, a niespodzianki pojawiające się w trakcie przedsięwzięcia są ograniczone do minimum.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.