Prywatny samolot mobilnym biurem?

20-09-2017, 06:45

Loty prywatnymi samolotami przestały być środkiem transportu zarezerwowanym wyłącznie dla prezesów, celebrytów, czy innych znamienitych osobistości. Obecnie czarter prywatnych samolotów cieszy się coraz większą popularnością również w środowisku firm niższych szczebli. Zamawianymi odrzutowcami latają właściciele firm, managerowie, członkowie zarządu oraz wysoko postawieni pracownicy korporacji, oraz mniejszych przedsiębiorstw.

Dlaczego biznes uwielbia loty prywatnymi samolotami?

Ze względu na trzy czynniki: czas, wygodę i elastyczność. Przewozy prywatne stanowią niezwykle atrakcyjną formę transportu zarówno w kraju, jak i za granicą. Przewoźnicy dostępni są 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy jeden telefon, by wynająć samolot wraz z pilotami, cateringiem oraz załogą. Obecnie na polskim rynku przewozowym funkcjonuje 25 prywatnych przewoźników. Jednym z nich jest Jet Story. W samym 2014 roku prywatni przewoźnicy obsłużyli ponad 3,3 mln pasażerów. Wedle analityków czarter prywatnych odrzutowców to branża, której wartość i zasięg rosną rokrocznie o 9 procent.

Precyzyjnie do celu

„Prywatne samoloty umożliwiają pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw podróżować wygodnie do miejsc, których nie obsługuje wiele komercyjnych linii lotniczych. Tylko 500 z 5000 lotnisk w całym kraju jest obsługiwanych przez linie rejsowe.” – The Wichita Eagle.

Porzucając loty rejsowe i decydując się na usługi prywatnego przewoźnika, ilość lotnisk, na których możemy wylądować wzrasta z około 300 do ponad 2100 w samej Europie. Jeśli zamierzamy zminimalizować czas podróży i dotrzeć samolotem możliwie blisko klienta lub partnera biznesowego, nie ma lepszego sposobu niż skorzystanie z usługi czarteru prywatnego samolotu.

Prywatny samolot niczym mobilne biuro

„Przez zdecydowaną większość czasu, samoloty biznesowe to latające biura, gdzie ludzie mogą prowadzić działalność i poufne rozmowy. To nie mogłoby się zdarzyć na pokładzie liniowego rejsu.” - Ed Bolen, prezes i dyrektor generalny, National Business Aviation Association, Wall Street Journal.

Nieocenioną zaletą podróży wyczarterowanymi samolotami jest bezpieczeństwo poufnych informacji i danych firmowych, a także możliwość skupienia się na pracy w podróży. Wybierając usługi prywatnego przewoźnika przedsiębiorcy i pracownicy dużych firm są w stanie możliwie efektywnie wykorzystać czas podróży. Pokład samolotu w kilka chwil można zamienić na wygodne i całkowicie funkcjonalne mobilne biuro mogące posłużyć do przygotowania się do konferencji, stworzenia materiałów firmowych, czy zwykłego relaksu przed ważnym spotkaniem. Co więcej, sam czas podróży prywatnym samolotem będzie tak krótki, jak to tylko możliwe. A wszystko to przy maksymalnej prywatności.

Wedle przeprowadzanych badań wynika, że pracownicy korzystający z usług prywatnych przewoźników wykorzystują czas podróży głównie na prace związane z pracą i zadania te zajmują im około dwukrotnie więcej, niż podczas lotów rejsowych, gdzie uwaga pracowników skupiona jest głównie na rozrywce i zabiciu czasu podróży.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komkunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.