Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Prowadzisz sklep meblowy z autorskimi projektami, a może jesteś stolarzem amatorem? Poznaj prace, które lepiej zlecić innym, by efekt był jeszcze lepszy

07-10-2021, 07:20

Meble są ważnym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania, a także biura czy budynków użytku publicznego. Jednak poza ich funkcjonalnością obecnie bardzo liczy się estetyka. A z tą bywa różnie. Owszem sklepy są pełne różnych modeli, ale ich wadą jest fakt, że są do siebie podobne. Jeżeli więc ceni się oryginalność, a także design, to warto stawiać na meble autorskie, które notabene bardzo dobrze się sprzedają. Wyrabianie takich mebli to świetny pomysł na biznes, który może się udać. Zatem jeżeli prowadzicie sklep meblowy z autorskimi projektami, a może jesteście stolarzami amatorami koniecznie powinniście poznać prace, które lepiej zlecić innym, by efekt był jeszcze lepszy.

Wybór drewna ma znaczenie

Bardzo modne są meble drewniane, choć są też bardzo drogie. Jednak jest grupa odbiorców chętnych na takie modele, tym bardziej że prezentują się one niezwykle prestiżowo i podkreślają charakter każdego wnętrza. Na uwagę zasługuje również fakt, że drewno posiada wyjątkowy rysunek za sprawą słoi i sęków, co czyni je unikalnymi. Jednak, jak możecie się domyślić, drewno drewnu nierówne, stąd też należy wybierać mocne gatunki i tutaj świetnie sprawdzi się dąb, buk czy też orzech, a także sosna oraz drewno egzotyczne. Wiadomą rzeczą jest, że aby zoptymalizować koszty musicie znaleźć dobrego dostawcę, który zaoferuje Wam wysoką jakość produktów, ale w korzystnej, a nie wywindowanej cenie. Oczywiście problematyczne może być znalezienie dobrego hurtownika, ale tutaj zawsze możecie skorzystać z sieci i poczytać opinie. Alternatywą jest sprowadzenie płyt drewnianych z zagranicy, co na pewno jest korzystne pod kątem ceny, jednak nie macie pewności, jaka będzie ich jakość.

Sklejka cięta na wymiar – wszystko, co musisz wiedzieć?

Prowadzisz sklep meblowy z autorskimi projektami, a może jesteś stolarzem amatorem? Poznaj prace, które lepiej zlecić innym, by efekt był jeszcze lepszy.

Oczywiście wiele mebli wykonuje się z wykorzystaniem sklejki ciętej na wymiar. Cięcie w teorii możecie wykonać samodzielnie, ale jednak jest to dosyć czasochłonne i wymaga maksymalnej precyzji. Dodatkowo, jeżeli macie sporo zleceń, to tym bardziej taką pracę powinniście powierzyć fachowcom. Sklejka cięta na wymiar może służyć nie tylko do wykonania mebli, ale i ich wykończenia czy nawet ozdobienia. Bardzo dobrze sprawdza się cięcie laserowe, które zapewnia maksymalną powtarzalność i dokładność, co często jest niemożliwe do uzyskania, gy wykonuje się tę pracę na własną rękę. A więc jeżeli chcecie wykonać meble z dekorami czy to glamour, czy bardziej wpisującymi się industrializm, to laserowe cięcie będzie idealnym wyborem, tym bardziej że używając lasera można wykonać nawet wyjątkowo skomplikowane wzory. Cięcie laserem najlepiej sprawdza się do sklejki o grubości od 3mm do nawet 12mm.

Sprawy techniczne – czyli projektowanie, ale i wymiarowanie

Zasadniczo znając się na rzeczy można wiele prac wykonać samodzielnie. Ale wiadomo, że wymaga to czasu. O ile na samym początku prace rozpoczynające się wykonaniem projektu, a kończące jego wymiarowaniem, możecie wykonywać metodą prób i błędów, tak w przypadku, gdy macie już klientów, to jednak pomoc innych osób przyda się bardzo. Oczywiście nie musicie zatrudniać żadnego projektanta, wystarczy skorzystać z usług osób, które mają choćby małe pojęcie o wymiarowaniu. Wy opiszecie jak ma wyglądać dany mebel i jego wymiary, a ta osoba dokona dokładnych obliczeń wymiarów półek, szafek, dzięki temu wszystko będzie do siebie idealnie pasować.

Czy warto wszystkie prace wykonywać samodzielnie?

Owszem możecie wykonywać wszystkie prace samodzielnie. Wystarczy, że macie czas, chęci, umiejętności i dobry sprzęt. Dzięki temu meble będą wykonane przez Was od A do Z i będą w 100% autorskimi projektami. Jeżeli jednak wykonujecie sporo podobnych modeli, to wtedy niektóre prace lepiej zlecić i mamy na myśli tutaj choćby cięcie sklejki. Dzięki temu zamówienia zostaną wykonane przez Was szybciej, a przy tym precyzja zostanie w pełni zachowana.

Warto zająć się robieniem mebli. To dobry pomysł na biznes, tym bardziej że zapotrzebowanie jest duże. Oczywiście takie meble są droższe, bo wymagają większego nakładu pracy, ale też wyróżniają się wyjątkową estetyką.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag sklejkatag nowptag nolstag drewno