Prowadzę firmę w Poznaniu. Którą wybrać księgową?

15-03-2021, 10:00

Posiadasz własne przedsiębiorstwo lub planujesz je tutaj założyć? Jeśli tak, to warto zastanowić się nad tym, jakie biuro rachunkowe w Poznaniu będzie do obsługi Twojej firmy najlepsze. Oto kilka wskazówek.

poznań którą wybrać księgową

Przede wszystkim pełne bezpieczeństwo

Nikt nie chce mieć problemów z urzędem skarbowym czy ZUS-em, dlatego przy wyborze księgowej należy zwracać uwagę na to, czy dane biuro bierze odpowiedzialność za przestrzeganie aktualnych przepisów prawa podatkowego i innych przepisów związanych z rachunkowością oraz czy posiada ubezpieczenie OC pokrywające ewentualne koszty błędów. Jeśli biuro takiego ubezpieczenia w odpowiednim zakresie nie posiada, nie warto mu ufać. Ba! Dla własnego bezpieczeństwa, nie wolno nawet korzystać! 

Wykwalifikowani księgowi

Z kwestią bezpieczeństwa wiąże się również poziom profesjonalizmu danego biura rachunkowego. Poznań jest miastem, w którym istnieje bardzo duża liczba firm oferujących outsourcing usług księgowych, jednak naprawdę doświadczonych, z wieloletnim stażem i pewnych księgowych wcale nie ma wielu. Jedną z firm oferujących wysoką jakość usług dzięki ogromnemu kilkudziesięcioletniemu już doświadczeniu w dziedzinie finansów jest AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Wiedzę oraz uprawnienia potwierdza uzyskane przez właścicielkę świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów.

Rekomendacje

Zanim dokonamy wyboru księgowej spośród wielu biur rachunkowych w Poznaniu warto zapoznać się z referencjami danej firmy zajmującej się rozliczeniami finansowymi. Nie liczy się tylko ilość rekomendacji, ale także czas współpracy z danymi przedsiębiorstwami - jeśli współprace były wieloletnie, znaczy, że klienci byli naprawdę zadowoleni ze świadczonych prac. Nie zmienia się księgowego, któremu się ufa i który obsługuje nas rzetelnie i profesjonalnie. 

Komunikacja 

Jedną z ważniejszych cech księgowego jest komunikatywność - rozumienie, słuchanie przedsiębiorcy oraz umiejętność nawiązywania kontaktów, a także jasne przekazywanie informacji (w sposób zrozumiały dla nie-księgowego, czyli laika w dziedzinie rachunkowości). Na pewno każdy z nas woli mieć co miesiąc lub częściej do czynienia z osobami sympatycznymi i kontaktowymi. Księgowy powinien być także wsparciem w sytuacjach awaryjnych i nieprzewidywalnych dla prowadzącego firmę przedsiębiorcy - opanowanie i szukanie pozytywnych rozwiązań w literze prawa to niezwykle ważne umiejętności księgowych.

Organizacja pracy i terminowość

Od szybkości informacji udzielanych przez biuro rachunkowe często zależą losy wielu umów przedsiębiorcy. Dlatego też należy wybierać biura, które dbają o ciągłą satysfakcję swoich klientów tak, abyśmy jako przedsiębiorcy mogli w pełni skupić się na swojej działalności i nie musieli troszczyć się o kwestie podatkowo-rozliczeniowe. 

Kompleksowość usług

Wybierając dla swojej firmy odpowiedni outsourcing usług księgowych w Poznaniu, powinniśmy też zwrócić uwagę na zakres działań podejmowanych przez dane biuro rachunkowe. Lepiej zdecydowanie, jeśli księgowa, której powierzymy naszą firmę oferuje nie tylko rachunkowość podatkową, ale także obsługę kadrową i płacową. Nawet jeśli teraz potrzebujemy tylko jednej z tych działek - kto wie, może później przyda się i druga. Nie będziemy musieli szukać nowej firmy ani zlecać działań dwóm różnym. 

Podobnie rzecz się ma z zakresem usług księgowych - nawet jeżeli teraz nie korzystamy z pełnej księgowości, to przecież możliwe, że za jakiś czas zaczniemy - niech więc biuro rachunkowe opiekujące się naszym przedsiębiorstwem potrafi rozliczać nasze podatki w różnych wariantach. 

Dlaczego AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska?

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska idealnie wpisuje się w wyżej wymieniony wzór odpowiedniego wyboru. Daje szeroki wachlarz możliwości, w tym także pakiet indywidualnych usług, współpraca z tym poznańskim biurem rachunkowym gwarantuje kompleksową pomoc i pełną zaangażowania pracę na rzecz klientów. Firma ta prowadzi zarówno pełna księgowość, jak i rozliczenia w ramach księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu, a także oferuje obsługę kadrowo-płacową. To zdecydowanie najlepszy wybór na rynku!

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska

ul. Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
tel: +48 601 781 634
e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
strona internetowa: www.biurorachunkowe-poznan.eu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Poznańtag nolstag księgowatag biuro rachunkowe
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: