Promoring w portfolio Xi Investment i z nowym prezesem

06-10-2011, 07:21

Narzędzie do generowania ruchu i pozyskiwania nowych klientów dla sklepów internetowych dołączyło do portfela funduszu Seed Capital Xi Investment Sp. z o.o.

Nieco ponad rok temu pisaliśmy w Dzienniku Internautów o nawiązaniu współpracy między firmami AdTaily i Promoring. Dziś druga z wymienionych spółek stawia kolejne, odważne kroki.

Promoring.pl to narzędzie umożliwiające - jak twierdzą jego autorzy - dywersyfikację i zwiększenie ruchu w sklepie internetowym dzięki promowaniu produktów komplementarnych z innych sklepów, niestanowiących oferty konkurencyjnej dla emitentów tej reklamy. Firma daje także możliwość promowania swojego asortymentu w miejscach, w których klienci robią zakupy.

Wraz z wejściem w skład spółek portfelowych Xi Investment nastąpi reorganizacja Promoring.pl. Firma ma przekształcić się w nowoczesną sieć reklamy w pełni zorientowaną na rynek e-commerce zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Czytaj też: Twitter ma już 1600 reklamodawców

Dzięki dotychczasowej działalności serwis dociera do 2,3 miliona unikalnych użytkowników 450 sklepów internetowych generujących 33 miliony wyświetleń wigdetu reklamowego miesięcznie. Promoring.pl został doceniony przez branżę technologiczną i w 2010 roku zaliczono go w poczet finalistów europejskiego konkursu Seedcamp.

Na tej podstawie zostanie zbudowana nowa sieć, mająca dać właścicielom sklepów internetowych szereg narzędzi pozwalających na lepszą promocję swojego sklepu, dywersyfikację i zwiększenie ruchu na swoich stronach oraz generowanie dodatkowego zysku przez wyświetlanie reklam własnych, produktów komplementarnych, sieci afiliacyjnych oraz reklam zasięgowych.

Nowym prezesem Promoring.pl Sp. z o.o. został Marcin Zaremba, współzałożyciel elektronicznego magazynu dla przedsiębiorców technologicznych i inwestorów Proseed. Wcześniej był project managerem w NewMedia Labs (Arbomedia).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy