Programiści .NET opanowali Stadion Miejski we Wrocławiu

PATRONAT MEDIALNY 22-10-2014, 19:55

W dniach 14-16 października na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyła się konferencja .NET DeveloperDays. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało prawie 300 pasjonatów programowania w technologii .NET. Uczestniczyli w warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy. Gościem specjalnym konferencji była Kate Gregory z Kanady, światowy autorytet w dziedzinie programowania, która poprowadziła m.in. zaawansowany warsztat „Visual Studio Master Class”.

W październiku przez trzy dni Wrocław był polską stolicą programistów technologii .NET, którzy z całego kraju zjechali na konferencję .NET DeveloperDays. W Centrum Konferencyjno-Biznesowym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu na uczestników czekali uznani eksperci, którzy przygotowali szereg ciekawych, a jednocześnie bardzo technicznych prelekcji.

.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński

Pierwszego dnia wydarzenia pasjonaci technologii .NET mieli okazję podnosić swoje kwalifikacje podczas dwóch sesji warsztatów. Jeden z nich poprowadziła Kate Gregory, która przyleciała do Wrocławia z Kanady na specjalne zaproszenie organizatorów DeveloperDays. Poprowadziła warsztat „Visual Studio Master Class”, który zgromadził specjalistów IT chcących podnieść swoje kompetencje w obszarze Visual Studio.

Na uczestników drugiego i trzeciego dnia konferencji czekało 20 sesji tematycznych. Wśród prelegentów pojawili się dwaj czołowi specjaliści Microsoftu od technologii developerskich: Tomasz Kopacz i Bartłomiej Zass. Poprowadzili oni podczas konferencji 3 sesje techniczne oraz keynote „Teraźniejszość i przyszłość .NET”.

.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński

– Cieszymy się, że tak wielu programistów wzięło udział w konferencji .NET DeveloperDays. Pełna sala podczas prelekcji w ramach konferencji świadczy o chęci ciągłego podnoszenia kwalifikacji w środowisku osób zajmujących się programowaniem w technologii .NET. Pokazuje to, że developerzy stawiają na rozwój kompetencji, ugruntowywanie własnej wiedzy i poznawanie nowych technik, które przekładają się na efektywność ich pracy. Naszym priorytetem było przekazanie kompleksowej wiedzy na temat nowych trendów i sposobów wykorzystania technologii .NET. Dziękujemy uczestnikom za opinie i komentarze – weźmiemy wszystkie pod uwagę, organizując kolejną edycję .NET DeveloperDays w przyszłym roku – powiedział Maciej Pilecki, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego .NET DeveloperDays.

Innymi ekspertami, którzy poprowadzili swoje prelekcje podczas konferencji, byli: Marcin Kawalerowicz, Rafał Legiędź, Andrea Saltarello, Kate Gregory oraz Maciej Pilecki. Ostatniego dnia konferencji Sebastian Tkocz przedstawił możliwości technologii Azure ServiceBus. Tomasz Onyszko opowiedział m.in. czym jest OAuth 2.0, a czym OpenID Connect, jak z nich skorzystać i co wspólnego mają z Windows Azure i .NET. W gronie prelegentów ostatniego dnia pojawili się także: Cezary Nolewajka, Konrad Łukasik, Damian Widera oraz Kate Gregory.

.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński.NET DeveloperDays, fot. Kamil Nowiński

Oprócz warsztatów i wykładów, na uczestników konferencji .NET DeveloperDays czekała impreza integrująca środowisko programistów, a także możliwość zwiedzenia Stadionu Miejskiego - areny finałów Euro 2012.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej: www.developerdays.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wrocławtag patronat DItag .NET
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930