Profesjonalne węże strażackie

03-08-2020, 11:25

Wyposażenie każdej remizy strażackiej musi być profesjonalne. Niezależnie od tego, czy są to strażacy ochotnicy, czy też zawodowi muszą dysponować sprzętem, który zawsze się sprawdzi w ekstremalnych warunkach. Ważna będzie nawet zwykła złączka węża strażackiego, która musi być odporna na wysokie ciśnienie i wykonana z najlepszych materiałów. Podczas kupowania takich artykułów musimy, więc zwracać uwagę przede wszystkim na producenta. Wtedy mamy pewność trwałości.

Węże najwyższej jakości

Bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zaopatrzyć naszą remizę strażacką, będzie wykorzystanie ofert takich jak strefa998.pl. Tutaj mamy gwarantowane produkty, które posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP. Zawsze więc sprawdzajmy, czy konkretny wąż tłoczony będzie mieć konkretne oznaczenia i certyfikaty. W tym sklepie akurat mamy gwarancję, że produkty posiadają wszystkie najważniejsze atesty. Takie produkty są wykonane z jedwabiu poliestrowego. Poza tym posiadają okładzinę wewnętrzną wykonaną z PCV. Te właśnie czynniki będą nam gwarantowały bardzo długie użytkowanie przy stosunkowo niskiej cenie. Ważne jest również to, że podczas procesu produkcyjnego takie artykuły przechodzą najróżniejsze i liczne testy. Są poddawane bardzo wysokiemu ciśnieniu. Poza tym będą testowane w ekstremalnych temperaturach. Dopiero w ten sposób uzyskuje się pewność, że będą się sprawdzały w najbardziej wymagających akcjach. Strażacy z takimi wężami czują się po prostu bardziej bezpiecznie.

Najlepsza armatura pożarnicza

Zwróćmy uwagę na to, że w tym środowisku węże tłoczone są powszechnie uważane za jeden z kluczowych elementów profesjonalnej pożarniczej armatury. Taki wąż do motopompy jest połączony bezpośrednio z autu pompą, która jest podstawowym elementem wyposażenia każdego profesjonalnego wozu strażackiego. Mówi się, że jest to serce takiego pojazdu. Oczywiście podczas takich zakupów powinniśmy również otrzymać informacje dotyczące właściwego przechowywania tego sprzętu. Zwróćmy uwagę na to, że węże będą nam służyły tylko tak długo, jak długo będą w odpowiedni sposób konserwowane. Odpowiedni serwis i przechowywanie są czynnikiem eksploatacyjnym wręcz kluczowym. Jeżeli więc będziemy użytkowali takie węże, to pamiętajmy o tym, aby były one po każdej akcji gaśniczej utrzymane w stanie suchym. Dodatkowo poza eliminacją wilgoci musimy zapewnić im odpowiednią lokalizację. Muszą być przechowywane w zacienionym miejscu. Oczywiście kilka razy w roku powinny również przechodzić testy wytrzymałościowe.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag węże strażackietag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: